Forrás: Bors
Hosszú gyógyulási folyamat előtt áll Szilágyi István családja, köztük is leginkább az egyetlen, szeretett unokája Nándi.
Mint ismeretes, a 82 éves színészlegendát múlt vasárnap gyilkolta meg brutális kegyetlenséggel a fia, Péter. Felesége, Jolán néni azóta minden segítséget megkap a Baptista Szeretetszolgálattól és lelkes önkétesektől sőt még magától Galambos Lajostól is, aki bútort és ételt vásárolt a nyomorúságos körülmények közt élő özvegynek.
Jolika néninek azonban a legnagyobb erőt unokája, Nándi adja, aki már telefonon felvette a kapcsolatot nagymamájával.
– Még mindig nem fogom fel a helyzetet. Az unokám felhívott, vígasztalt. Nagyon aranyos fiú, hónapok óta nem láttam, de remélem mihamarabb fogom. Azt nem tudom, hogy az édesanyjával haza tudnak-e jönni a temetésre – mondta szűkszavúan Jolika néni a Borsnak.
Szilágyi István elvesztése nemcsak az özvegyet, de minden bizonnyal Nándit is megviseli. Lapunk felkereste Makai Gábor, klinikai szakpszichológust és pszichoterapeutát, aki szerint rendkívül nehéz út vár a 17 éves, Belgiumban tanuló fiatalemberre.
– A gyász rendkívül komplex folyamat, és a fiatalember számára hosszadalmas lehet, hiszen nemcsak a szeretet nagyapját vesztette el, hanem azzal a ténnyel is szembesülni kellett, hogy
az édesapja feltételezhetően gyilkos.
Mivel elvált szülők gyermeke és az utóbbi években sokat hallhattunk mi, a közvélemény is az édesapja agresszív viselkedéséről feltételezhetjük, hogy nagyon ambivalens vagyis szélsőséges érzései lehetnek az édesapjával kapcsolatban – kezdte meg az okfejtését Makai, aki arra is kitért, miért oszthatott meg a fiatalember dühös rapdalokat korábban a közösségi oldalán, majd később miért rejthette el azokat.
– Jellemző, hogy a közösségi média terében posztokkal fejezzük ki az aktuális állapotunkat. A kezdeti sokk után jött a düh- erre utalhatnak a dalok. Az „elbújás” egyrészt a túlzott média figyelemnek is betudható illetve, hogy a gyász egy olyan szakasza jöhetett el nála, ami egy sokkal bensőségesebb folyamat, ami csak rá és a közvetlen szeretteire tartozik. Egy ilyen komplex gyász folyamat feldolgozása legalább fél év, érdemes szakember segítségét kérni benne. Ha hat hónap után is mélyen érinti az eset, az életét hátráltató érzések kavarognak benne, akkor tényleg fontos a szakmai segítség, mert onnantól nevezzük patológiás gyásznak a folyamatot, ahol komolyabb depresszió is kialakulhat a páciensnél – vélekedett Makai.