Elhatározta a börtönben, hogy többé nem eszik P. László, a Teréz körúti robbantás gyanúsítottja. Retteg attól, hogy vegyszerekkel mérgezik.
Továbbra sem viseli jól a bezártságot P. László. A Teréz körúti robbantással gyanúsított férfi éhségsztrájkba kezdett a börtönben, mert úgy gondolja, hogy erős gyógyszereket kevernek az ételébe. A Bors úgy értesült: a fiatalember öt napon át semmit nem evett, ezért elszállították az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetbe (IMEI).
Édesapja lapunknak megerősítette, hogy fia az IMEI-be került, miután túlzásba vitte az éhségsztrájkot. – Laci rossz állapotba került, éhségsztrájkot kezdett, legyengült, ezért öt nap után elvitték a Venyige utcai börtönből. Nekem azt mondta, hogy miután nem evett, sokkal jobban érezte magát. És most megint vegyszereket kap az intézetben – vélekedett lapunknak idősebb P. László.
Az apa másfél éve kéri, hogy végezzenek el a fián toxikológiai vizsgálatokat, mert úgy gondolja, hogy erős gyógyszereket kapott a börtönben, és ezeknek a hatása miatt viselkedett furcsán például a tárgyalásokon.
– Ugyanazok a tünetek: nem akaratlagos mozgás, fáradtság, tartás nélküliség, ezek mind megtalálhatóak a nyugtatók mellékhatásaiban és a hirtelen gyógyszermegvonásnál is felléphetnek. Nem értem, ha nincs takargatnivalójuk, miért nem végzik el ezt a vizsgálatot? – teszi fel a kérdést az apa.
P. László védelmét másfél évvel ezelőtti letartóztatása óta ötödik védőként Jován László vette át. A jogász azt kérte a bírótól, hogy felkészülési időként két hónapot biztosítson neki, mivel tizennyolcezer oldalnyi nyomozati, illetve peranyagból kell felkészülnie. Az apa bízik abban, hogy bebizonyosodik fia ártatlansága.
– Úgy gondolom, Lacit már rég el kellett volna engedni, mert konkrétan nincs bizonyíték ellene. Magasság, testalkat és sok más körülmény, például a bomba leírása sem stimmel. Ha kell, nemzetközi szervezetekhez fogok fordulni rövidesen – szögezte le P. László.
A Borssal a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) azt közölte, hogy a fogvatartottakkal kapcsolatba hozható valamennyi adat bűnügyi személyes adat, így általánosságban csak annyit mondtak, hogy ha valaki a fegyintézet falai között megtagadja az étel felvételét, a sztrájk alatt szigorú orvosi ellenőrzés alatt áll, és ha a fogvatartott egészségi állapota eléri a kritikus pontot, azonnal a központi kórházba kell vinni.
Mint ismert: a 24 éves férfit azzal vádolják, hogy házilag készített bombát robbantott 2016 szeptemberében a Teréz körúton, a detonáció során három ember, köztük két rendőr súlyosan megsérült. A Fővárosi Törvényszék várhatóan kora ősszel hirdet ítéletet a Teréz körúti robbantás büntetőperében.