Két bírónő és egy férfi bíró alkotta a tanácsot, akikre a túszejtő Sz. Károly ráirányította a fegyőrtől megszerzett 9 milliméteres kaliberű pisztolyt. Az ámokfutóra erőszakos visszaesőként életfogytiglani fegyház vár.
Újabb részleteket tudott meg a Bors a múlt pénteki túszejtés körülményeiről. Ismeretes: Sz. Károlyt a Fővárosi Törvényszéken egy korábbi rongálás miatt 1 év 1 hónapra ítélték, a férfi ezután lefegyverezte a fegyőrt, majd egy kocsi sofőrjét túszul ejtve a XV. kerületig száguldott. Itt autót akart cserélni, azonban a tulajdonos ellenállt, a rendőrök pedig lelőtték az ámokfutót.
Lapunk biztos forrásból úgy értesült: három bíró alkotta a férfit elítélő tanácsot. Miután Sz. Károly ököllel arcon ütötte az őrt és megszerezte fegyverét, a pisztolyt a bírókra is ráirányította. A fegyőr könnyű sérüléseket szenvedett, egynapos megfigyelésre bent tartották a Bajcsy-Zsilinszky kórházban, szombaton elhagyhatta az intézményt. A túszejtő összesen hat lövést kapott, a térdébe, a combjába, a vállába és a csípőjébe fúródtak a golyók. Sok vért vesztett, életveszélyes állapotban szállították az Országos Baleseti Intézetbe, ahol stabilizálták az állapotát.
Sz. Károlyt 2003-ban emberölésben való bűnsegédletért 9 és fél évre ítélték, szabadulása után pedig ő volt az, akit egy 2017-es kőbányai bankrablása után elütött egy kisteherautó. Azért 9 évre ítélték. A Bors tegnap utolérte akkori védőjét. Dr. Bajáky Tamás szerint a 2017-es bankrablást a kilátástalanság vezérelte.
– Az akciót megelőzően egy súlyos sérülés érte a kezén, amelytől munkaképtelenné vált. Ezért kilátástalannak érezte az életét, akkor választotta ezt a nagyon rossz döntést. Így indult el ez a spirál – mondta lapunknak a jogász.
A férfi most mindenesetre nagyon rossz üzletet csinált: a megmaradt 8 évnyi büntetése helyett alighanem örök börtön vár rá.
– Az illető vélhetően erőszakos, többszörös visszaesőnek minősül, ami azt jelenti, hogy a bűncselekmény büntetési tételének felső határa a kétszeresére emelkedik. Ha ez meghaladja a húsz évet, akkor életfogytiglani börtönbüntetést jelent – magyarázta a Borsnak az ügytől független jogász, dr. Vidákovics Béla Zsolt.
Információink szerint Sz. Károlyt tegnap felébresztették az altatásból. A férfit a büntetés-végrehajtás különleges műveleti egysége – gúnynevükön „fekete kutyák” – őrzik. Az elnevezés onnan származik, hogy ők mindig talpig feketében járnak. Az Sz. Károlyt elfogó rendőröket ma elismerésben részesítik.