B. László szeretne végre arcát vállalva megszólalni VV Fanni ügyében, de a média megkereséseit rendre elutasítja az ügyészség. A Fenyő-gyilkosság miatt megvádolt Gyárfás Tamás vajon miért teheti ezt meg? – kérdezi a gyanúsított.
A Bors megtudta, hogy lapunk mellett több tévétársaság is kért már interjút a Novozánszki Fanni meggyilkolásával gyanúsított B. Lászlótól, mindhiába. A dunaújvárosi férfit ugyanis nem engedik nyilatkozni a médiának. Lapunknak is csak egykori védőjén keresztül üzenhetett a gyanúsított, még áprilisban. Dr. Brodmann Péter felháborítónak tartja, hogy a hét hónapja előzetes letartóztatásba helyezett unokaöccse nem állhat ki ország-világ elé, hogy megvédje magát.
– Először a Bors, azóta pedig már két tévécsatorna is megkereste B. Lászlót, hogy nyilatkozzon az ügyében, amire a férfi az első pillanatban rábólintott. Nagyon szeretne interjút adni, és kiállni az igazáért, vállalva az elkövetett bűnét is, de ezt nem teszik neki lehetővé. Hiába minden kérelem, fellebbezés, elutasítják a nyilatkozattételt – mondta dr. Brodmann, aki szerint ez nem igazságos lépés az unokaöccsével szemben. – Gy. Tamás, B. Lászlóhoz hasonlóan, egy gyilkossági ügy – mint ismert, a Fenyő-gyilkosság – gyanúsítottja. B. Lászlóval ellentétben a volt úszószövetségi elnök viszont lépten-nyomon nyilatkozhat. Hát hol vannak itt az egyenlő jogok? – csattant fel az egykori védő, akitől megtudtuk: a gyanúsított legutóbbi interjúkészítési kérelmében hivatkoztak is Gyárfás Tamás ügyére, és nyilatkozattételi jogára.
A Fővárosi Főügyészség nem tagadta lapunknak, hogy a VV Fanni meggyilkolásával gyanúsított sportoló beadványában szerepel az úszószövetség emberölésre való felbujtással gyanúsított, volt elnökének neve, és vele példálózva igyekszik a gyanúsított nyilvánossághoz jutni.
– Az ügyészség és az ügyészség elutasító határozata elleni jogorvoslatot elbíráló nyomozási bíró azért rendelkezett úgy, hogy az eljárás jelenlegi szakaszában az ügy gyanúsítottja nyilatkozattételét vagy nyilatkozatának közzétételét korlátozza, mert az a büntetőeljárás eredményességét veszélyeztetné. Az ilyen jellegű hatósági döntés alapját mindig a nyomozás állása, a hátralevő nyomozati cselekmények köre határozza meg, amely nyilvánvalóan minden ügyben egyedi hatósági mérlegelést igényel, erre figyelemmel az más üggyel, például a hivatkozott Gy. Tamás gyanúsított ellen folyamatban lévő eljárással, de akár egyéb nyomozásokkal sem állítható párhuzamba – tudatta lapunkkal dr. Gasz Péter, szóvivőt helyettesítő ügyész.