Celeb

Kikészítették Kero családját a zaklatási vádak

Munkatársunktól

Létrehozva: 2017.11.06.

Az Operettszínház súlyos vádakkal illetett művészeti vezetője közleményben utasította vissza a híreszteléseket, és szentpétervári bemutatója után minden erővel tisztázni fogja magát.

Lemondott művészeti vezetői posztjáról, és nyugdíjazását kérte Kerényi Miklós Gá­bor. Az elmúlt napok Facebook-hadjárata megviselte az Operettszínház művészeti vezetőjét, a teátrum vezetőségét  és a társulat tagjait. Különösen nehéz napjai voltak Kero családjának, feleségének és három gyermeké­nek, hiszen ők makulátlan, példás apaként tekintenek a családfőre.

Vasárnap délután rendkívüli társulati ülésen jelentették be a színészeknek és a színházi dolgozóknak művészeti vezetőjük távozását. El lehet képzelni, hogy milyen hangulatban készülhettek az esti Luxemburg grófja előadásra, különösen Kero felesége, Frankó Tünde, aki Honti Hanna egykori legendás szerepében, Fleuryként állt színpadra, illetve a lemondott művészeti vezető fia, Kerényi Miklós Máté, aki szintén jelentős szerepben, Brissarként lépett fel. 

Az Operettszínház egykori igazgatója, a megszámlálhatatlan operett- és musicalsiker színpadra állítója, a legendás Kero döntése megdöbbentő és váratlan is lehetne, ha nem előzik meg az elmúlt hetek egyre szétágazóbb és egyre botrányosabb fejleményei. Marton László, a Vígszínház főrendezője azok után mondott le gyakorlatilag az összes funkciójáról, miután Sárosdi Lilla színésznő nyilvánosan kijelentette, hogy a neves rendező húsz éve szexuálisan zaklatta, egy autóban orális szexre akarta rávenni, majd ezen vádakhoz kilenc másik névtelen személy csatlakozott. Marton lemondása és bocsánatkérése után azonban nem ült el a vihar, Facebook-posztokban egyre több­ször emlegettek egy másik fővárosi teátrumot és annak vezetőjét, akit hasonló, először burkolt, majd egyre egyértelműbb vádakkal illettek név nélkül, de egyre beazonosíthatóbb módon. A vádak zaklatásról, hatalommal való visszaélésről, fenyegetésekről, sőt szexuális bűncselekményekről szóltak. A színház egykori színésznője után a rendező Kalmár Péter blogbejegyzésében már néven nevezte a megvádolt művészeti vezetőt, amire Kerényi tagadott, és perrel fenyegetett. A nyomás azonban egyre nagyobb volt, emiatt, és talán a színház zavartalan működése, a társulat nyugalma érdekében döntött Kerényi a visszavonulás mellett.

A bejelentés után megkerestük Sárosdi Lillát, aki annak idején a Marton László lemondásához vezető zaklatási botrányt elindította. A színésznő először nyilatkozott, majd később azt kérte, mégse közöljük szavait. Elértük Kalmár Pétert is, ő azonban nem kívánt nyilatkozni, csak annyit árult el: Kero beperelte őt a blogbejegyzésében közölt vádak miatt. 

Szerettük volna több operettszínházi művész álláspontját is kikérni, de a legtöbben nem reagáltak a hívásunkra, akiket elértünk, nem akartak nyilatkoz­ni.

Kerényi Miklós Gábor és az Operettszínház vezetőségének közleményét vasárnap ezen link alatt változatlan formában, teljes terjedelemben közöltük.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek