Míg idehaza általában a retróra kiéhezett, táncdalfesztiválos dalokért rajongók ropják Kovács Kati slágereire, addig Manhattanben fiatal breaktáncosok pörögnek fejen a dalaira.
Kovács Kati maga sem gondolta volna, amikor annak idején együtt próbálta az LGT-vel a Szólj rám, ha hangosan énekelek! című dalt, hogy évtizedek múlva fekete srácok breakelnek majd rá egy New York-i metróaluljáróban. Pedig a világhálón pár napja keringő videón pont ez történik.
– Csak a saját repertoáromat kísérem figyelemmel, abból nagyjából ez a tizedik dalom, amire breakelnek. Külföldi ismerőseim mindig megírják nekem, vagy küldenek felvételeket. Boldoggá tesz, és jópofa dolognak tartom, nem tudom miért, de a magyar dalokra valamiért szeretnek táncolni más országokban is.
Mindenféle irónia nélkül mondom, hogy úgy látszik, a zene nem ismer határokat. Szerintem egyébkét azt sem tudják, kik vagyunk – morfondírozott az énekesnő, aki pár évvel ezelőtt éppen a Szólj rám, ha hangosan énekelek!-et adta elő, amikor hirtelen beugrott mellé néhány breaktáncos fiú a színpadra táncolni. – Annyira tetszett, amit csináltak, hogy akkor úgy éreztem, ez maga a mennyország – idézte fel az élményt.
Az énekesnőtől nem sikerült megtudni, hogy vajon miért szeretik a dalait a breakesek, viszont az 1999-ben breaktánc-világbajnokságot nyert Suicide Lifestyle & Elementary Force egyik táncosa megadta rá a választ.
– Kovács Katinak egy csomó funky alapú dala van, amiknek nagyon jól lehet táncolni a ritmusára. Az első Magyar Hiphop Kulturális Mozgalom egyik alapítójaként kifejezetten örülök, hogy a tengerentúlon ilyen kaliberű dalokra is táncolnak.
Egy koreai breakes csapat, a Gamblerz Crew táncolt először a nagy nyilvánosság előtt A Szólj rám, ha hangosan énekelek! számra az egyik világbajnokságon, aztán a magyar származású DJ Zulu kezdte el játszani – magyarázta Regovics Tamás világbajnok breaktáncos.