Diákként csak a B (Beatrice!) csoportban írt dolgozatot a színész.
Cseh Tamás és a Beatrice dalain nevelkedett a ma már Kossuth- és Oscar-díjas magyar művész , Röhrig Géza. A Saul fia című alkotás főszereplője hamarosan betölti ötvenedik életévét, ám munkásságát eddig kevesen ismerték. A díj elnyerésével azonban – még ha nem is élvezi – reflektorfénybe került a karrierje.
A költőként is ismert négygyermekes családapa nemrég mutatta be legújabb verseskötetét, ám kevesen tudják róla, hogy közel húsz évvel ezelőtt Lovasi András zenekarának, a Kispál és Borznak ő rendezte az első videoklipjét.
No, de hogyan kerül egy fiú a nevelőotthonból a hazai underground közepébe? A válasz egyszerű: úgy, hogy éveken keresztül Nagy Feró és Beatrice lázadó dalszövegeit hallgatta magnókazettákon. Olyannyira fanatikus ricsés volt Röhrig, hogy – mint azt korábban nyilatkozta –, ha az iskolában A és B csoportra osztva írtak dolgozatot, ő mindig a B-t választotta, mert az a Beatrice kezdő betűje...
A Bors felkereste a nemzet csótányát, mit szól ahhoz, hogy az ő eszméiken nevelkedett a ma már világhírű művész.
– Nagy öröm és megtiszteltetés számomra, hogy abból az esz-meiségből, amit a „Ricsével” teremtettünk, olyan ember nevelkedett, mint Röhrig Géza. Jó érzés látni, hogy harminc évvel ezelőtt szellemiségünk ilyen generációt nevelt ki. Most már a fiataloké a szó, mi öregek pedig kussolunk – így Feró, akinek határozott véleménye van arról is, hogy Röhrig a Kossuth-díj átvétele után részt vett a tanárok március 15-i tüntetésén – még ha ez a vélemény elsőre kissé nehezen is követhető.
– Fontos, hogy ebben az elhülyült világban, a divathullámok ellenére megtartsuk a szellemi függetlenségünket és szabad gondolkodásunkat. Persze mindig lesznek olyanok, akik nem értenek egyet a döntéseinkkel, ám hagyni kell, hogy a világ megeméssze az Oscart, és a Kossuth-díjat is. Bátor dolog volt Röhrig Gézától, hogy kiment tüntetni, de nem igazán elegáns. De az ő élete, az ő döntése, én tiszteletben tartom – szögezte le Feró.