Duplázott, idén is megkapta a televíziós újságíróktól a legjobb színésznő díját az Aranyélet Jankájának megformálásáért. A rajongók viszont nem győzik szidni briliánsan megformált, gonosz karakterét.
Idén is színházból jött, kicsit késve. Lélegzetellátóan gyönyörű volt vörös hajával, zöld szemével a smaragdszínű szoknyában. – Szentjánosbogár vagyok alulról! – mondta nevetve. Köszönte a díjat az újságíróknak, gratulált a többi jelöltnek. – Tavaly arra voltam büszke, hogy egy negatív karakter megformálásával nyertem, idén, ha lehet ezt mondani, még tovább árnyaltam ezt a képet, hiszen a figura, amit játszom, még negatívabb lett – mondta Ónodi Eszter a színpadon. Aztán arról mesélt a Borsnak, hogy érzi magát Janka szerepében, az Aranyéletben.
– Imádom, csodálatos, hogy eljátszhattam – mondta lelkesen Eszter. – Az előző évadban csak egy szimpla, negatív karakter voltam. Idén a nézők, az Aranyélet-rajongók szemében én vagyok a sátán, a megtestesült gonosz. Ennek hangot is adnak a sorozat Facebook-oldalán különböző indulatos bejegyzésekben. De hát ez a dolga ennek a karakternek. Valószínűleg tudatos forgatókönyvírói fordulat volt, hogy az Anger Zsolt játszotta Hollós Endre karakterét megszerettetik a nézőkkel, majd egy adott ponton súlyosan elbánok vele. Ez nyilván nagyon sok embernél kiverte a biztosítékot. Annak azért örülök, hogy egy kis százaléktól eltekintve tudnak különbséget tenni a karakter és köztem.
A Televíziós Újságírók Díja-gálán az Aranyélet kapta a legjobb magyar sorozat díját, maga mögé utasítva a Válótársakat és a Csak színház, más semmit. Még annak ellenére is, hogy a kritikusok – bár Esztert méltatták – de a második évaddal voltak problémáik.
– Az jó ötlet, jó forgatókönyvírói húzás volt, hogy nem egyszerűen csak folytatták, hanem durván emelték a tétet. Még vagy kilenc komoly, nagy szerepben került be új színész. Úgy tudnám megfogalmazni, az lett sokkal nehezebb a második évadban, hogy a sok új szereplő megjelenése miatt a saját játékidőnk rövidült. Sokkal gyorsabban kellett valami nagyon érvényeset kiharapni a szövegből, hogy a karakter meg tudja magát mutatni. Nem volt annyi lehetőségünk, mint az első évadban, amikor sokkal kevesebb szereplő jutott ugyanannyi játékidőre. Bejött a flasback szál, a múltba visszatekintés, új figurákkal, ami miatt sokkal sűrűbb, zaklatottabb lett a második évad. Nem jutott annyi idő az érzékeny finomságokra, mint amennyi az elsőben volt. Bízom benne, ha esetleg lesz harmadik évad, akkor abban újra lesz valami színészi csemege.
– Eszter belülről is pontosan látja, mi az, ami miatt ekkora siker az Aranyélet. – Baromi jó a forgatókönyv, nagyon profi a megvalósítás, magas színvonalú a rendezői és színészi munka. Mindannyiunk számára ismert problémákról szól, nagyon erős tükröt tart a mai magyar valóság elé.
Ezért démoni Janka
Annak ellenére, hogy Janka valami elképesztően gonosz, és híján van a lelkiismeretnek, néha azért lehet szeretni. Kicsit. Nagyon kicsit. Összeszedtük a figura legsötétebb momentumait.
- A jólétért mindenre képes, gyakorlatilag bűnözésre kényszeríti a férjét.
- Borzasztóan felületes, még a gyerekeivel is. Azt sem veszi észre, hogy a fia bűnöző lesz, a lánya pedig annyira magányos, hogy még egy leszbikus kapcsolatba is belemenekül.
- Egy milliomosért azonnal otthagyja a férjét, de ha úgy alakul, lelkiismeret-furdalás nélkül visszamegy.
- Saját kicsinyes érdekei miatt hagyná meghalni a szomszédasszonyát.
- Gondolkodás nélkül gyilkolja meg azt az embert, aki egész életében a támasza volt.