Celeb

Részeg bemondó miatt kapta más az Oscar-díjat, titkos szervezet áll a háttérben - összeesküvés-elméletek a díjátadó körül

Bors

Létrehozva: 2019.02.22.

<p>Közeleg a 91. Oscar-díjátadó. A legnagyobb nemzetközi filmes esemény sem kerülte el az összeesküvéselmélet-gyártók figyelmét, akik szerint bizony Hollywoodban sem minden az, aminek látszik. </p>

Magyar idő szerint vasárnapról hétfőre virradó éjjel tartják a 91. Oscar-gálát, melynek - 1989 óta először - nem lesz házigazdája. Az eredeti házigazda, a komikus Kevin Hart ugyanis bukta a megbízást, miután felszínre került pár korábbi netes bejegyzése, ami nem vetett rá túl jó fényt. Helyettesítőt azonban - annak ellenére, hogy jó pár név felmerült - végül nem találtak. 

Erre az eléggé jelentős döntésre még nem csaptak le az összeesküvések megszállottjai, azonban számos múltbéli Oscar-esemény kapcsán az a véleményük: mind-mind egy nagy összeesküvés darabkái. 

Ezekből az igencsak meredek elméletekből gyűjtöttünk össze párat.

Marisa Tomei véletlenül kapott díjat

1993-ban Tomei a Vinny az 1ügyű című vígjátékban nyújtott alakításáért megkapta a legjobb mellékszereplőnek járó Oscart. Sokak szerint azonban ez csak egy hatalmas tévedés volt, amit utólag eltusoltak. Az összeesküvés szerint Vanessa Redgrave-nek kellett volna nyernie, a nyertest bejelentő Jack Palance azonban olyan részeg vagy kábult volt, hogy egyszerűen nem tudta felolvasni azt, amit a borítékba írtak - így kibökte az első színésznő nevét, ami az eszébe jutott. Mivel Marisa Tomei neve hangzott el legutoljára, az övét. A szervezőknek pedig túl kínos lett volna megállítani a ceremóniát, és kijavítani a hibát, így az Oscar maradt Tomei-nél.

Az elmélet annak ellenére a mai napig tartja magát egyes körökben, hogy a díjátadó szervezői többször tisztázták: nem fordulhat elő, hogy egy ilyen mértékű hibát ki ne javítsanak.

A Holdfény-gate

No persze az összeesküvések gyártói szerint az is gyanús, ha kijavítanak egy hibát - mint azt a 2017-es eset is bizonyítja. A történetre alighanem mindenki emlékszik: a legjobb filmnek járó díjat hibásan osztották ki egy borítékcsere miatt, így először azt jelentették be, hogy a La La Land nyert (a producer Fred Berger bele is kezdett a köszönőbeszédébe) - míg végül rájöttek, hogy tévedés történt. A díjat végül a Holdfény kapta. Ez volt az első olyan film, amelynek teljes szereplőgárdája fekete és elnyerte a legjobb filmnek járó Oscar-díjat.

Az összeesküvéselmélet-gyártók szerint azonban egy külső kéz avatkozott bele (az utolsó utáni pillanatban) a díjátadóba, és vette el a La La Land díját, hogy az a Holdfényhez kerüljön - az utóbbi években ugyanis egyre több kritika érte az Oscart, amiért nem díjaznak színes bőrű művészeket. Noha a kritikák valóban jogosak voltak, mondanunk sem kell, hogy a külső beavatkozás csak a paranoiás elmék képzeletének szüleménye. 

(Amúgy az egyik legbizarrabb elmélet szerint a borítékcserés akcióban maga az évtizedek óta halott, legendás rapper, Tupac is részt vett... Erre már tényleg nem lehet mit mondani.

Aki Oscart nyer, lemondhat a karrierjéről

Többek szerint annak, aki nyer egy Oscart, onnantól lejtmenetbe kapcsol a karrierje. Halle Berry  2002-ben kapta meg a Szörnyek keringőjéért a legjobb színésznőnek járó szobrocskát - ő lett ebben a kategóriában az első afroamerikai díjazott -, onnantól azonban hosszú évekre semmi igazán maradandót nem alkotott. Kétségtelen, hogy a 2004-es Macskanő volt számára a mélypont: a film hét Arany Málna-jelölést kapott, amiből jó párat meg is kapott.

1995-ben Mira Sorvino is így járt. A Hatalmas Aphroditéért megkapta a legjobb mellékszereplő díját, utána viszont hatalmasat bukott a Lisa Kudrow-val közös Romy és Michele-lel - és utána szépen lassan el is tűnt az élmezőnyből.

Oscar-díj szakítással

Nem csak a karriert, de a magánéletet is tönkreteheti az arany szobrocska. Ez az elmélet még az Oscar hőskorába nyúlik vissza. Bette Davis (1936-ban és 1939-ben is nyert) és Ginger Rogers (1941-ben kapott díjat) is a díj átvétele után vált el. Reese Witherspoon 2006-ban A nyughatatlanért kapott díjat, nem sokkal később szét is ment férjével, Ryan Phillippe-pel.

Aki mindezek mögött áll

Mondanunk sem kell, sz összeesküvés-elméletek gyártói szerint az események közt egy titkos, mindenért felelős szervezet áll, az Illuminátusok. (Akiknek esetleg ismerős a név, az nem véletlen: ezt a szervezetnek teszi meg legalább két tucat film a nagy gonosznak, többek közt a Da Vinci-kód-filmekben és az Angelina Jolie-féle Tomb Raiderben is.)

A szervezet ráadásul már nem is titkolja a jelenlétét. Az elméletgyártók szerint ugyanis az Oscar-díjátadó logójának 2013-ad újratervezése erre a legjobb példa. Az addigi, tojás alakú logót ugyanis egy háromszögletű, piramist formázó váltotta fel - amely jelképet épp e szervezethez kötnek.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek