Patthelyzetbe került Németh Kristóf, ezért önként távozik a Játékszín éléről. Elképzelhető, hogy az ott játszott szerepeit is visszaadja.
Távozik a Játékszín direktori pozíciójából Németh Kristóf, miután a teátrum hétfői taggyűlésén üzlettársai összefogtak ellene, és megosztott direktorságra kívánták rávenni. Kristóf erre nem volt hajlandó, ezért május 31-ei hatállyal lemond tisztségéről. A Játékszínt 2012 nyarán, három üzlettársával vásárolta meg a színész, miután az intézmény felszámolás alá került. A hír akkor bombaként robbant, Kristófot számtalan támadás érte, mondván, politikai kapcsolatainak köszönhetően jutott a teátrumhoz. A Játékszínből aztán magánszínház lett, sőt jól működő magánszínház, ami újraindulása óta megháromszorozta bevételét, telt házzal futottak előadásai, stabil munkahelyeket teremtett. Akkor mégis miért fordultak Kristóf ellen vezetőtársai?
– Május 31-től új idők jönnek a Játékszín életében. A kft.-nek hétfőn volt egy taggyűlése, ahol az üzlettársaimat egy ügyvéd képviselte, ott volt az én ügyvédem és jómagam. Face to face nem is tudtam beszélni velük. A tagtársaim felvetésére kettős ügyvezetést javasoltak, és Bank Tamást, aki eddig produkciós vezetőként dolgozott, szintén ügyvezetőnek választották. Más vezetői stílust szerettek volna. Én ez ellen szavaztam. Ezt a helyzetet én nem tudom vállalni. Ez elsősorban emberi kérdés, egyéni ambíció – mondta Kristóf, aki először az ATV-n beszélt döntéséről.
– Nehéz éjszakám volt. Erőteljesen gondolkodom azon, hogy visszaadom a szerepeimet is, de ezt az évadot még végigjátszom, hisz nem szeretnék senkit cserben hagyni. Hétfő este előadásom volt, ami után kör-e-mailt küldtem a kollégáimnak, hogy ne a sajtóból, hanem tőlem tudják meg a hírt.
Kristófon érződik a szomorúság, hisz második gyermekének tekintette a színházat, ahol 150 embernek adott munkát, és közös erővel sikerre vitték azt. Jelenleg emészti a vele történteket ugyanakkor Kristóf roppant diplomatikusan nyilatkozik a színház jövőjéről.
– Nagyon drukkolok, hogy a Játékszín továbbra is sikeres legyen. Sok sikert kívánok az új vezetésnek! Stabilan működő színházat hagyok hátra.
Dr. Kamarás Péter ügyvéd elárulta: a kettős ügyvezetés könnyítheti és egyben nehezítheti is egy cég életét.
– Általánosságban elmondható, hogy az egyik ügyvezető tehermentesítheti vagy helyettesítheti a másikat. Lehet első és második ügyvezető. Ha viszont azonos a jogállásuk, és nem értenek egyet, akkor a tulajdonosok mondják ki a végszót. A társasági szerződésbe foglalják általában, hogy az aláírásuk külön-külön is vagy csak együtt érvényes – mondta el az ügyvéd.