Habár hivatalosan nem létezik fizetési sapka az NB I-es focibajnokságban, vannak olyan klubok, amelyek fizetési maximumot határoznak meg.
Egyre több NB I-es klubnál nyíltan, konkrét összegekről beszélnek a focisták fizetéseit illetően, de sok helyen továbbra is tabu a téma. A Paksnál fizetési sapkát vezettek be, a keret tagjai százezer forinttól másfél millióig keresnek havonta, erről Balog Judit ügyvezető beszélt a Digi Sport Reggeli Start című műsorában. Tulajdonképpen a bajnoki címvédő Honvédnál is létezik fizetési sapka, amely szintén 1,5 millió forint. Ezt maga a klub tulajdonosa, George F. Hemingway árulta el nemrég.
– Egy kivétellel a labdarúgók ezer és ötezer euró (300 ezer–1,5 millió Ft) között keresnek – nyilatkozta az RTL Klub „Házon kívül” stábjának az üzletember. Az egyetlen kivétel az olasz Davide Lanzafame, aki a Sport Plusz korábbi cikke szerint 2,5 millió forintot tesz zsebre egy hónapban.
A Balmazújváros elnöke, Tiba Zoltán is elmondta a RTL-nek, hogy náluk mennyi az annyi. – A legtöbbet kereső játékos hétezer eurót (2,1 millió Ft) kap, a csapat zöme, olyan 13 játékos pedig egymillió forint alatt keres.
Ám nem mindenhol ilyen „alacsonyak” a maximumfizetések, információink szerint az FTC-nél Priskin Tamás, míg a Vidinél Juhász Roland 8–8 millió forintot visz haza havonta.
– A Fradi vagy a Vidi nem teheti meg, hogy bevezeti a fizetési sapkát. Nekik a nemzetközi kupaszereplés a céljuk. Nincs értelme bevezetni az NB I-ben, mert a klubok nem tudnának olyan játékosokat igazolni, akikkel a nemzetközi kupaporondon eredményesek lehetnének – mondta Szabados Gábor sportközgazdász.
Klub Legmagasabb fizetés (forint)
Videoton – 8 millió
Honvéd – 2,5 millió
Ferencváros – 8 millió
Diósgyőr – 5 millió
Debrecen – 4,6 millió
Puskás Akadémia – 5 millió
Vasas – 1,5 millió
Újpest – 3 millió
Mezőkövesd – 2 millió
Paks – 1,5 millió
Haladás – 2,6 millió
Balmazújváros – 2,1 millió