Gőzerővel keresik a felelősöket a világtörténelem legnagyobb áramszünete miatt. Hétfőn és kedden India északi részén teljesen megszakadt az áramellátás, amely 670 millió embert érintett.
Halálra keresték magukat az indiai gyertyakereskedők, az ország északi részén ugyanis két napig nem volt áram. 670 millió ember maradt sötétben, a főváros, Új-Delhi is villany nélkül maradt.
A kár az első becslések szerint több száz millió dollárra rúg. Tegnapra sikerült helyreállítani a rendszert, tartományról tartományra tudták újraindítani az energiaellátást. A kormány vizsgálatot indított az ügyben, de sokak szerint nem kell messzire mennie, hogy megtalálja a felelősöket.
Az elmúlt években rendkívül gyorsan fejlődő, iparosodó országban az energiahálózat fejlesztése évről évre a terveknél lassabban halad. „India meghalt, mint szuperhatalom” – írta egy helyi lap.
A gyanú szerint az okozhatta az áramszünetet, hogy a lakosság és a gyárak túl sok elektromosságot fogyasztottak, a tartományok a kvótájuknál több áramot csapoltak le a nemzeti áramszolgáltatótól. A tartományok szerint viszont a központi kormány feladata az ilyen helyzetek megoldása.
Hétfőn és kedden az országban állt az élet. A gyárak bezártak. Több településen elfogyott a víz. A kórházakban csak életmentő beavatkozásokat végeztek. A jelzőlámpák hiánya miatt az utakon óriási dugók alakultak ki.