Elfogták a spanyol rendőrök M. Róbertet, a Fekete Sereg bűnszervezet vezérét, akit távollétében tényleges életfogytiglanra ítéltek. A férfit betörés közben érték tetten Marbellában.
Többéves bujkálás után rendőrkézre került M. Róbert, a Fekete Sereg néven elhíresült bűnszervezet egykori vezére. M. 2010. január 16-án reggel tűnt el XIII. kerületi lakásából. Előzőleg három évet töltött előzetesben, de mivel ügyében nem született ítélet, házi őrizetbe helyezték. A férfi ellen nemzetközi elfogatóparancs volt érvényben.
– A múlt héten a Nemzetközi Bűnügyi Együttműködési Központ értesítést kapott a spanyol hatóságoktól, hogy Dél-Spanyolországban elfogtak egy vélhetően magyar állampolgárságú személyt, akit vagyon elleni bűncselekmény elkövetése közben értek tetten, és akinek az azonosításához a magyar rendőrség segítségét kérték – közölte Garamvölgyi László, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője. A dandártábornok hozzátette, a magyar rendőröknek már volt információjuk arról, hogy a körözött férfi Spanyolországban bujkál. Ügyvédje, Lakatos Csilla a Kúriánál várhatóan felülvizsgálati kérelmet nyújt be.
M. Róbertet a Costa del Sol luxusüdülőhelyén, Marbellában kapták el betörés közben. Várhatóan egy hónap múlva hazahozzák, és megkezdi tényleges életfogytiglani büntetését.
A Fekete Sereg tagjainak ügyét másodfokon a Debreceni Ítélőtábla tárgyalta tavasszal. A bűnbanda akkor még szökésben lévő vezetőjének tényleges életfogytig tartó büntetését helybenhagyták, a bűnszervezet tagjai összesen 153 év szabadságvesztést kaptak.
A Fekete Sereg egyik legemlékezetesebb ügye a 2003-as leszámolás volt, amikor egy budai szórakozóhely előtt több lövéssel kivégezték az alvilági körökben Ragyás Tóniként ismert férfit. A rendőrség szerint Ragyásnak azért kellett meghalnia, mert a Római- parton komoly összetűzésbe keveredett M. Róberttel, s fegyvert rántott rá. M. csak annak köszönhette megmenekülését, hogy Ragyás pisztolya csütörtököt mondott.
Ezer embert tudott mozgósítani
A Fekete Sereg néven elhíresült bandát a 2000-es évek elején alapította M. Róbert, miután kiszabadult a börtönből. A szervezet fénykorában országszerte ezer embert tudott mozgósítani, ennyien tartoztak a banda fejének irányítása alá. Elsősorban lányok futtatására, őrző-védő feladatokra és adósságok behajtására specializálódtak. Hogy pontosan hány bűncselekményt követtek el, azt nem tudni.