Elképesztő Facebook-sztorik 2. rész – Több százmillióan ragadnak a közösségi hálókra, mintha csak szenvedélybetegek lennének. Az internet elveszett családtagokat hozhat össze több évtized múltán is, másoknak azonban akár bukást, börtönt is hozhat egy-egy balul sikerült bejegyzés.
A közösségi oldalakon nemcsak a bejegyzések, de akár az egyszerű „lájkolás” – a „tetszik” gomb megnyomása – is végzetes lehet, legalábbis egyesek politikai karrierjére nézve. Rudy Giuliani New York polgármestere volt a szörnyű, 2001. szeptember 11-i események idején, és az akkori elnökkel, George Bushsal ellentétben az ő helytállását, reakcióit, intézkedéseit egyértelmű szimpátiával kísérték az amerikaiak.
Többek között az akkor kivívott népszerűségét kihasználva Giuliani úgy gondolta, eséllyel indulhat a 2008-as elnökválasztáson. Úgy tűnt, nagy támogatottsága és igen erős anyagi bázisa miatt reális az esélye arra, hogy ő legyen a republikánus pártiak jelöltje.
Ám a kezdeti remek kilátások egyszeriben szertefoszlottak egyetlen elhibázott facebookos „mozdulat” következtében. Ugyanis a liberális nézeteket valló lánya, Caroline 2007 nyarán az elsők között csatlakozott a „One Million Strong for Barack” nevű Facebook-oldalhoz.
Ha valaki számára nem lenne világos, ez az akkor még ugyancsak a jelöltségért harcoló vetélytárs, Obama hívei által létrehozott oldal. Bár Caroline meggondolatlan cselekedetét követően alig néhány órával már minden erre mutató jelet kitöröltek a Giuliani-stáb tagjai, ám a net nem felejt: hatalmas botrány kerekedett, Giuliani kénytelen-kelletlen kihátrált a jelöltségből, hiszen: „miként bízhatna bárki egy olyan elnökben, akiben még a saját lánya sem hisz”.