Napjaink leggátlástalanabb nőcsábászának nevezi az amerikai és az angol sajtó a 61 éves Mitchell Grosst, aki meghódított, majd dollármilliókkal vert át hiszékeny nőket.
Robbie Johnson, a nőcsábász utolsó áldozata a bíróságon adta elő már-már mosolyogtató kálváriája történetét.
Az 55 esztendôs, frissen elvált asszony egy borongós, esős napon wellingtoni (Florida) otthonában egy társkereső portál olvasásával ütötte agyon az időt, s felfigyelt egy hirdetésre: Mitchell Gross író adta fel, aki sikerkönyve kiadását szerette volna érzékeny, irodalomszerető hölggyel megünnepelni. Robbie azonnal ráklikkelt, s elkezdődött a kapcsolat. Előbb persze csak számítógépen keresztül, de órákon át chatelve. Mindössze néhány nap után a nő úgy érezte, megvan az igazi. És meghívta Grosst látogatóba – ez volt élete legnagyobb tévedése.
Házába, bizalmába fogadta az asszony
A hölgy még fel sem ocsúdott a találkozásból a sármos, jóképű férfival, máris belezúgott. Fia egykori szobáját berendezte munkaszobának a „sikeres író” számára, majd egzotikus útra indultak Japánba, Brazíliába, Panamába. Természetesen az összes költséget a nő állta, hisz a „sikerkönyv” kiadása még csak kilátásban volt.
– Elbűvölő modorával, intelligenciájával valósággal levett a lábamról – vallotta be Robbie. Amikor aztán az utazásokat követően a férfi egy nap azzal állt elő, hogy Hollywoodban is érdeklődnek a könyve iránt, a nőt végképp elbűvölte. Majd megtudta, hogy maga Bruce Willis küldte el az írást Steven Spielbergnek, s szinte elalélt a boldogságtól. Néhány héttel később már az is kiderült, hogy a könyvből készülő film főszereplője Pierce Brosnan és Kirsten Dunst lesz. Ez volt a naiv hölgy álmainak netovábbja, s itt kezdődött a „nagy fejés”.
A filmhez természetesen befektetők is kellettek, de Gross szépen és okosan adagolva könnyen bemagyarázta szerelmének, hogy rengeteg gazdag ember áll sorba Spielbergnél, hogy fizessen, hisz egy hollywoodi sikerfilmnél nagyobb pénzfialtatási lehetőség nem sok van. Robbie természetesen kapva kapott az alkalmon. Megspórolt 4,4 millió dollárját (900 millió forint) fektette be „a filmüzletbe”, aminek első „feltétele” az volt, hogy a könyv megjelenjen.
Késő bánat, már elúszott minden
Csakhogy a könyv nem akart megjelenni, a hölgy viszont aggódni kezdett. Érdeklődésére azonban Gross mindig talált valami magyarázatot, hogy megnyugtassa. Egyszer egy új kiadó, máskor nyomdászsztrájk vagy éppen valami váratlan utazás, akadály miatt késett a dolog, miközben a lovag látogatásai kezdtek megritkulni. Ekkor kezdett fájdalmasan gyanús lenni a dolog, de már késő volt. A pénz elúszott, a nő pedig feljelentést tett, és kiderült az igazság: profi szédelgő áldozata lett.
Robbie természetesen nem az első kifosztott nő volt a férfi életében. A nyomozás során fény derült arra is, hogy Gross 1990-ben kezdett bele a fantasztikusan jövedelmező szédítésbe. Volt minden, nem csak író: CIA-ügynök, pszichológus, bróker, adótanácsadó is, ahogy azt a helyzet megkövetelte. A nyomozók gyanúja szerint húszéves működése alatt legalább tíz gazdag nőt szabadított meg a pénzétől, s minimum húszmillió dollárt (4,5 milliárd forint) kaszált a hiszékenységükbôl.
Az átvertek közül azonban eddig csak ketten jelentkeztek a hatóságoknál. Az utolsó és az első áldozat. A többiekre még várnak, de a bírósági per már megkezdődött. A vádlott kirendelt ügyvédet kért, mert mint mondta, összesen kétezer dollárja maradt.
Menyasszonyt is elszédített
Jellemző a hiszékenységre az első áldozat, az elvált Jane Schlachter története is. A futballpályán ismerte meg Mittchellt, mert fiaik egy csapatban játszottak. Amikor a férfi meghallotta, hogy Jane ügyvéd, ő is annak mutatkozott be. Igaz, végzettsége szerint valóban az volt, de csalás miatt évekkel korábban kizárták a kamarából. A nőnél viszont bejött a dolog. Mindketten tősgyökeres New York-iak, kisgyerekes szülők voltak, túl egy váláson, sőt a szakmájuk is azonos, úgyhogy gyorsan közös hullámhosszra kerültek.
Hát még miután kiderült, hogy Jane a szakítás után 2,4 millió dollárt kapott a volt férjétől. Gross nem habozott elmesélni neki, hogy legjobb barátja, bizonyos Michael Johnson Kalifornia állam profi pénzügyi tanácsadója is. A mese szerint Michael gégerák miatt műtéten esett át, otthon fekszik, de telefonon biztosan jó tanácsokat ad – és megadta Jane-nek saját mobilja számát.
Szinte naponta, órákon át beszélgettek úgy, hogy Gross durván eltorzított hangon imitálta a torokműtét utáni állapotot. Sikerült a nőt meggyőznie mindenről. Jane az összes pénzét, sőt a nyugdíjalapját is „Johnsonra” bízta. Mi több, Gross még arról is meggyőzte, hogy volt férje végezni akar vele, de ne izguljon: ő a CIA egyik igazgatója, és megvédi a végzettől. Aztán szépen kámforrá vált, és másoknál, egyebek között egy menyasszonynál is, sikerrel próbálta ki a szerencséjét. Utóbbi hölgy azóta boldog feleség, de – valahol érthető okokból – esze ágában sincs feljelentést tenni volt „pszichoanalitikusa” ellen.