A jelek szerint lejárt a kenceficék ideje. Aki szép, feszes bőrt szeretne, az csigával szépül. A terápia közben apró harapdálásokat érez a vendég, de mint megtudtuk, ez elviselhető. A végeredmény pedig csodálatos.
A csigák által termelt váladék allantoint tartalmaz, amely jó hatást gyakorol a bőrre. Egyrészt gyulladáscsökkentő, nyugtató anyag, másrészt segíti a sebgyógyulást, ezért kerül a pattanások elleni termékekbe is. A kozmetikusok rájöttek arra, hogy a váladékból készített krémnél hatásosabb, ha ezeket a puhatestűeket munkára fogják és egyszerűen a szépülni vágyó hölgyek arcára, nyakára teszik őket flangálni.
Sok nő utálkozva tekint ugyan a nyálkás puhatestűekre, de aki kipróbálta, az tudja, hogy igenis megérte áldozatot hozni. – Mielőtt a csigákat a vendégek arcára helyezem, megtisztítom a bőrüket, majd tejjel dörzsölöm be. Ez a kis puhatestűeknek csaliként szolgál.
A csigaterápiát követően az arcra került váladékot beletöröljük a bőrbe és 15-20 percig tartjuk a vendég arcán, épp úgy, mint a szokásos kozmetikai maszkokat – magyarázta a Borsnak Dévényi Kathy kozmetikus, aki idehaza elsőként kísérletezik ezzel az eljárással.
– Amikor Kathy rám tette a nyálkás kis állatokat, furcsa érzés öntött el, de végül is a hűvös csigamasszázs rendkívül kellemes, megnyugtató érzés. Igaz, időnként kisebb harapásokat éreztem, amelyek apró tövisek szúrásaira emlékeztettek – mondta Eckhard Judit, az egyik vendég. – A kozmetikusok leginkább az afrikai óriáscsigát szeretik, de a pettyes éti csiga is azonnali hatást vált ki, hiszen feszessé teszi és hidratálja a bőrt – tette hozzá Kathy.
Kiderült az is, hogy a csiganyál kisebb sebek, horzsolások, égési sérülések gyógyítására szintén alkalmas, amiről már az ókori görögök is tudtak.