Titkolja Kerényi Imre, ki vette meg az Alaptörvény 1,5 millió forintba kerülő felsőfokú díszkiadását. Egy még vevőre vár, azt aukcióra viszi. Ám nem siet vele. A rendező úgy tartja, minél később adja el, annál többet ér a kiadvány.
Kerényi Imre ötlete alapján készült el az Alaptörvény illusztrációkkal ellátott díszkiadású kötete, melyből egyet a Parlamentbe, egyet a Sándor-palotába, egyet az Országos Széchenyi Könyvtárba szántak. Néhány példányt másfél millió forintért kívánnak értékesíteni az országot átszelő vándorkiállításon. Egyet nemrégiben sikerült is. Az eladás körülményeiről kérdeztük a rendezőt. És ezzel különös beszélgetés vette kezdetét.
Arra a kérdésre, ki a vásárló, a következő választ kaptuk: – Lehet tudni, de nem mondom el.
Aztán a vétel részleteiről érdeklődtünk. Arról lehet-e tudni valamit? – Nem, semmit – hangzott a válasz.
Lapunk úgy értesült, egy tavaly novemberi, operaházi esemény adta az apropót.
Arra viszont fény derült, egy példány vár még vevőre. – Még egy van. Több nincs. Azt lehet, hogy aukcióra viszem – mondta Kerényi. Ám, hogy mikor, az még kérdéses.
– Nem tudom, még várok. Talán majd a második ciklusban. Ráér. Minél később csinálom, annál nagyobb érték – közölte a rendező.
Az egyenként hatszázezer forintos előállítási költségű, spanyol bikabőrből készült kiadványról az egyik fővárosi galéria igazgatója korábban lapunknak úgy vélte: legalább hatvan százalékot kellene engedni az árból, innen indulhatna a licit, de hatszázezer forint felett már nekifutni sem lenne érdemes.
Pünkösdkor indul a Magyar Krónika
Januárban tartotta szerkesztőségi értekezletét a Magyar Krónika, a kormányoldalhoz húzó folyóirat alapítása szintén Kerényi ötlete volt. Sor került az első szerkesztőségi ülésre is. Lapunknak a meghívottak arról beszéltek, az ülésen Orbán Viktor kiosztotta Kerényit, ám a rendező szerint ez nem igaz: a kormányfő elégedett volt az előkészítő munkálatokkal.
A lap a tervek szerint május 1-jén jelent volna meg, 7500 példányban, százhuszonnyolc oldalon. Végül a dátum júniusra tolódott. Kerényi erről lapunknak azt mondta: pünkösd vasárnapja jeles, míg május elseje munkásmozgalmi nap. Pusztán ennyi a módosítás oka.