Welsz Tamás halála óta senki nem járt a Charity March Jótékonysági Menet Kft. irodájában – tudtuk meg a helyszínen. Kutatásaink során több elgondolkodtató adatot találtunk a Welsz Tamás nevével fémjelzett céggel kapcsolatban.
Szombaton írtunk arról, hogy 2009-ben egy missziós útra elvitte Afrikába a Jóban Rosszban doktornőjét, Végh Judit színésznőt is a Charity March. De mit lehet tudni a cégről, amelynek köszönhetően korábban nem egyszer kilépett a nyilvánosság elé Welsz Tamás?
A Charity March Jótékonysági Menet Kft. irodája Budapesten, a Logodi utcában van bejegyezve. Magasföldszinti helyiségeinek ablakait redőny fedi. Az egyik utcabeli lapunknak azt mondta: úgy tudja, Welsz volt az utolsó, aki az irodát kinyitotta, halála előtt néhány órával, amikor a rendőröknek a pincéből előhalászta több száz oldalnyi bizonyítékait. Azóta senki sem járt ott, Welsz négy-öt fős stábja sem.
Welsz civil kezdeményezésként beszélt környezetének a kft.-ről, amibe több – meg nem nevezett – üzletember dobta össze a pénzt. Róluk annyi derült ki: egy részük kettős állampolgár, illetve nyugat-afrikai pénzember. Welsz tíz-tizenöt éves, az Európai Unió tagállamaiban koruk miatt már nem használható mentőautókkal, kórházi berendezésekkel üzletelt. Cége azonban alig rendelkezett pénzzel, még annyival sem, hogy a mentőkkel Európát elhagyja, nemhogy egy afrikai kontingenst finanszírozzon.
Legalábbis a hivatalos adatok szerint. Összehasonlításul: az út Budapesttől Bissauig hétezer kilométer. Ha egy trélerrel vitték volna ki a mentőket, az üzemanyag költsége akkor is meghaladta volna a 900 ezer forintot. De az autók „saját lábukon” jutottak el Afrika nyugati csücskébe. Árbevétele az egészségüggyel és autókereskedelemmel foglalkozó kft.-nek éveken át nem volt. 2012-ben változott csak a helyzet, de akkor is mindössze
1 millió 290 ezer forint maradt az adók után. Pontosabban ennyi sem, mert ehhez mínusz kilencmilliós eredmény társult. Befektetett eszközökre – ide tartozhatna a mentőautók vásárlása is – viszont két év alatt 41 milliót költött, papíron. Annak, hogy az összeget miből fedezték, nincs nyoma a cégnyilvántartásban.
– Nem szeretnék arról nyilatkozni, hogy a főügyészség vizsgálja-e Welsz Tamás afrikai útjait, vagy kit, kiket hallgatott ki tanúként a Simon-üggyel kapcsolatban – mondta a hétvégén a Borsnak Nagy Andrea a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője.
Welsz ellen máig élő körözés van az Interpol internetes oldalán.