A szegedi börtönben meghalt hummeres gázoló hozzátartozóinak kell gondoskodniuk Thomas B. holttestének Ausztriába szállításáról. Felesége, Martina eldöntheti, kéri-e a férfi ismételt felboncolását egy ausztriai szakértőtől.
Bár Thomas B. múlt pénteki halála számos találgatásra ad okot, a hatóságok szerint – hacsak nem gyilkosság történt – nem indokolt az eset nyilvánosság előtti taglalása.
– A Kecskeméti Rendőrkapitányság bűnügyi osztálya folytatja a vizsgálatot, meghallgatták az elhunyt férfi zárkatársait, várhatóan a bv-intézet néhány munkatársát is kihallgatják – közölte Mihályné Bornemisza Eleonóra, a Bács-Kiskun megyei rendôrszóvivô. – Közigazgatási eljárásban folyik az vizsgálat. Az ilyen eljárások 99 százalékában nem tájékoztatjuk a közvéleményt a végeredményről – tette hozzá. Természetesen más a helyzet, ha időközben bűncselekmény gyanúja merül fel.
A toxikológiai szakértői véleményekre valószínűleg még hónapokat kell várni. Ha a holttesten minden vizsgálatot elvégeztek, ki kell adni a hozzátartozóknak. A holttest hazaszállításáról is a rokonoknak kell gondoskodniuk, Thomas B. holmijait a rendőrség fogja kiadni.
A történet itt elvileg véget is érhetne, ám mivel saját ügyvédje sem hisz Thomas B. öngyilkosságában, és a védő szerint betegség sem gyötörte a férfit, feltehetően a feleségében is kérdések sokasága fogalmazódott meg. Az asszonynak el kell majd döntenie: elfogadja-e a magyar szakértők álláspontját, vagy maga is vizsgálatot kezdeményez. Az ügytől független jogász, dr. Hortobágyi Tibor szerint nincs akadálya, hogy egy külföldi elhunyt esetében a hozzátartozó a saját hazájában újabb boncolást kérjen.
Ez történt a Dunában megtalált francia diák, Ophélie Bretnacher esetében is. Szülei nem fogadták el a magyar eredményeket, de végül a francia szakértők is igazolták, hogy a lány halálát fulladás okozta.