Kerényi Imre újra a nyilvánosság elé tárhatja az alaptörvény tiszteletére készült festményeket. A kollekció otthona a Várkert bazár lesz.
Tizenhat festmény készült az elmúlt 150 év magyar történelméről, darabjáért 1,6 milliót fizetett az állam. A képek vándorkiállításra indultak az ország nagyvárosaiba.
Az utolsó állomás idén tavasszal Sopron volt. Ezek után visszatértek az első tárlat helyszínére, Budapestre, egy raktárba. Az eredeti elképzelés szerint már tavasztól a Parlamentben lett volna helyük, de a rendező végül belátta, nem illenek oda. Kerényi Imre szeptemberben még nem tudta, hogy mi lesz a sorsuk.
Néhány napja viszont rendeződött a festmények jövője. A rendező-kormánybiztostól telefonon érdeklôdtünk arról, hol helyezik el a képeket:
Hova kerülnek az alaptörvényfestmények?
Elképzelhető, hogy a Várkert bazár ad nekik otthont, de még dolgoznak a terven.
Hol vannak most?
Őrizzük úgy, ahogy kell, az utolsó vándorkiállítás óta.
A festôk nem elégedetlenek?
Az alkotók megcsinálták a képeket, megkapták a pénzüket, eladták a lelküket az ördögnek. Az ördög én vagyok. Huszonnyolc kiállítást nyitottam meg az ő műveikből, most őrizzük azokat, és nemsokára – nagyon hamar – megfelelő, méltó helyen, állandó kiállításon lesznek a művek, melyek már nem az alkotóké.
Kerényi Imrét 2011 májusában nevezték ki miniszterelnöki megbízottnak. Több projekt felelőse. Ezek közül a legfontosabbakat gyűjtöttük össze a rájuk szánt állami összegekkel:
Elátkozott hely?
A Várkert bazárt idén már kétszer átadták, de legfeljebb csak az év végére készül el. Először áprilisban, a választások előtt néhány nappal avatták fel, majd augusztus 29-én, az önkormányzati voksolás előtt hetekkel még egyszer. Ám még ekkor sem készült el teljesen, egyebek közt a burkolat is hibás volt.