A Borsnak sikerült utolérnie több, a Zaventem repülőtéren és a Maelbekk metróállomás közelében tartózkodó magyart is.
A Maelbeek metróállomásnál – ahol nem sokkal a repülőtéri után történt újabb robbanás – lévő Thon Hotelben dolgozik egy magyar hölgy is, akit a Borsnak sikerült utolérnie. A hotel személyzete szerencsére jól van.
– Sajnos semmi pontosat nem tudok mondani, ma reggel nem dolgoztam. Annyi informáciom van, a kollégaim jól vannak és igyekeznek segiteni a mentősöknek a sérültek ellátásában. A taxik a reptéren ragadt embereket ingyen szállitjak és taxitársasagok azonnali hatállyal az összes dolgozójukat munkába kérték a maximális segitségnyújtas érdekében. A magyar sérültekről nincs biztos információm – írta Flóra, aki sok brüsszeli magyarhoz hasonlóan jelenleg csak a tévéből tud tájékozódni a fejleményekről.
Egy másik magyart is utolértünk, ő a Maelbeektől alig egy kilométerre lakik.
– Elég labilis a helyzet a városban, ma reggel 2 órán keresztül csak szirénázást lehetett hallani, jelenleg otthonról dolgozok. A robbanás zaját nem hallottam, de a káosz szele ide is elért. A szokásosnál talán csendesebb most a környék. – írta nekünk Bernadett.
Egy harmadik magyar lány, Virág éppen akkor érkezett Brüsszelbe repülőgéppel, amikor a robbanások történtek. A Facebook-oldalán szinte percről percre tudósított a történtekről.
– Most landoltunk Brüsszelben, de nem engedtek leszállni a gépről. Minden porcikám remeg, amióta megtudtam, mi történt. Köszönöm az aggódó üzeneteket, itt vagyok Brüsszelben, de jelenleg még nem hagyhattam el a repülőgépet. – írta nem sokkal a reptéri robbanások után Virág, aki később kommentekben értesítette ismerőseit a kialakult helyzetről. Amikor a lány arról érdeklődött, hogy a városban mi történt, kis híján sokkot kapott.
– Maelbeek? A repülőtérről pont oda tartottam volna metróval, mivel ott dolgozom. Szörnyű. – írta később Virág, aki a Borsnak is mesélt arról, miket kellett átélnie:
– Röviddel a leszállásunk előtt irányították el a gépünket a charleroi reptérre, ami a brüsszelitől több mint negyven kilométerre van. Pilótákkal dolgozom, sejtettem, hogy valami történt. De az utasokkal semmit nem közöltek. A pilóta annyit mondott, egy kicsit most várnunk kell. Kérdeztem a stewardesseket, hogy ugye ők tudják, mi a helyzet, bólogattak, de kérték, ne mondjak semmit, nem szabad pánikot kelteni. Aztán szép lassan mindenki a Facebookról tudta meg, abból, hogy keresték őket, nem történt-e bajuk. Volt, aki több mint egy óráig ült teljes tudatlanságban, miközben az utasok többsége már tudta. Végig remegtem szinte. A reptéren ért a másik óriási sokk. Ahogy kiszálltunk, azt láttam, az emberek úgy mozogtak, jártak-keltek, mintha semmi nem történt volna. Halálos nyugalommal. Mintha mindez mindennapos lenne. Nyilván az áll emögött, hogy nem szabad félelmet mutatni, és az emberek, a reptéri személyzet nem enged a terrornak. De döbbenetes volt, ahogy egy anya sírva jött le a gépről, és senki még csak oda se ment hozzá, hogy van, tudnak-e segíteni neki – számolt be a Borsnak a vakációjáról Brüsszelbe hazatérő Gulyás Virág.
A brüsszeli hatóságok azt kérték az emberektől, lehetőség szerint mindenki maradjon ott, ahol éppen tartózkodik, ne mozogjon, ne közlekedjen. Először a gyermekeket sem engedték ki az óvodákból, iskolákból. Több magyar szülőt is nemrég úgy tájékoztatták SMS-ben az intézményektől, szülői felügyelettel hazavihetik gyermekeiket.