Eléggé unortodox módszerét választották az oktatásnak egy kínai felsőoktatási intézményben.
Kevesen tudják, de az alkoholfogyasztás Kínában nem csak a baráti vagy családi összejöveteleken szokás, hanem az üzleti tárgyalásoknak is szerves részét képezi. Itt most nem egy sikeres megállapodás utáni koccintásra gondolunk, hanem a kínaiak konktéran egy-egy szerződés aláírása után a sárga földig isszák magukat, mindezt azért, „mert ez a szokás.” Éppen ezért azt az elvet vallják, hogy ezt az elemet már egészen korán meg kell tanulniuk a sikerre áhítozó fiataloknak.
A délnyugat-kínai Ansun város egyik egyetemén pedig nem tévedés, pontosan ezt tanítják meg az egyik üzleti kurzus hallgatónak.
– Mindannyian az értékesítésben fogtok dolgozni a diploma után, ezért meg kell tanulnotok, hogyan kell pajcsiut inni. – idézi a NetEase az intézmény egyik oktatóját.
A pajcsiu egy magas (40-60%) alkoholtartalmú, színtelen égetett gabonapárlat, melyet Kínában fogyasztanak és ahogy a képek is mutatják, ezen a kurzuson nem vizsgalapok és tollak vannak az asztalokon, hanem az erős alkohol és rengeteg műanyag pohár. A kínai hírek azt írják, hogy az osztályzás az elfogyasztott ital mennyiségétől függ. 100 pontot ért egy egész pohár, egy fél pohár már csak 90-et, egy korty pedig 60-at. Azok a diákok, akik nem ittak, azok gyakorlatilag megbuktak.
Nem biztos, hogy igazságos a rendszer, de hát mindenki másképp csinálja.