<p>Egy buszon meghallott mesés zene hatására kezdett hastáncolni Seres Zoltán. Bár érték támadások, kitartott, és ma már tanítja is ezt a keleti mozgásformát.</p>
Ha valaki meghallja azt a szót, hogy hastánc, szemei előtt erotikus táncot lejtô hárem tagjai jelennek meg. Sokan nem is tudják, hogy férfiak is képesek nagyon magas fokon űzni ezt a táncot.
– Az orientális tánc egyik szleng kifejezése a hastánc – mondja a Borsnak Seres Zoltán, aki elég későn, 18 évesen kezdett el táncolni, de ekkor még egy társastánc, a salsa bűvölte el.
A 90-es évek elején egy véletlen folytán szeretett bele a hastáncba. – Külföldön buszoztam egy csereüdültetési program keretében, amikor a hangszórókból egy mesés keleti zene szólalt meg. Nagyon furcsa érzés futott át rajtam, éreztem, tudtam, hogyan kell rá mozogni. Ösztönösen elkezdtem táncolni a buszon, és megjegyzések helyett mindenki elismerően nézett rám – meséli Zoltán, aki először nem tudta, hogy férfiként mit kezdjen ezzel. De az érzés annyira erős volt, hogy otthagyta a banki ügyintézői állását, elvégezte a Táncművészeti Főiskolát, és profi hastáncos lett belőle. – Többször hallottam megjegyzéseket a színpadon, de egy idő után ez már nem érdekelt. Ma ötnél is kevesebb férfi hastáncos van Magyarországon. Hogy miért? Nem merik felvállalni a támadások miatt – mondja Zoltán, aki szerint ha valaki erre adja a fejét, akkor ne egy alsó minőségű női imitátor legyen.
– Tanárként az motivál, amikor a tanítványaim megköszönik, hogy milyen sokat segítettem az önbizalmukat helyreállítani, amit egy férfi vett el tőlük.