<p>Érthetetlen, miként fordulhat elő, hogy egy egyszerű figyelmetlenség miatt hosszú hónapokig feleslegesen tegyenek ki egy fájdalmas mellékhatásokkal járó kezelésnek valakit. Borsod-Abaúj-Zemplén megye egyik kórházában mégis ez történt.</p>
2011-ben egy festékes anyajegy eltávolítása kapcsán szövettani vizsgálatot végzett egy betegén egy Borsod-Abaúj-Zemplén megyei kórház. Az eredmény negyedik stádiumú melanóma volt - a kemoterápiás kezelésnek azonnal neki is láttak. A beteg csak 11 (!) hónappal később tudta meg: feleslegesen. Ekkor hívta fel ugyanis egy másik páciens, hogy közölje: elcserélték a leleteiket a kórházban, így az intézmény rossz emberről hitte, hogy rákos.
A fájdalmas mellékhatásokkal járó - teljesen felesleges - kezelés következtében többek közt pajzsmirigy-gyulladás, depresszió, pánikbetegség és szívritmuszavar jelentkezett az erősen fogyásnak indult betegnél, akit gyakorlatilag folyamatos hasi- és végtagfájdalmak kínoztak. Kártérítési pert indított a kórház ellen.
A jogerős ítélet vagyoni és nem vagyoni kártérítést ítélt meg a betegnek, ám ennek összegét nem hozták nyilvánosságra - írja a Hajdú Online.
Azt nem tudni, hogy a másik (időközben elhunyt, valóban negyedik stádiumú rákban szenvedő) beteg családja indított-e bármilyen kártérítési pert, mint ahogy az is csak sejthető, hogy az ő gyógykezelése a felcserélt leletek miatt vagy nem, vagy csak jelentős késéssel indulhatott meg.