Aktuális

„Nehezen lehet kijönni évi 80 millióból”

Bors

Létrehozva: 2016.06.03.

Szétszedték a kommentelők azt a brit nőt, aki azt állította, családja nem képes normálisan élni évi 200 ezer fontból.

Május 27-én jelent meg a Financial Times-ban egy hosszabb cikk, melyben egy 45 éves családanya arról panaszkodott, hogy évi 200 ezer fontból (majdnem 81 millió forintból) szinte képtelenek normális életet élni férjével és négyéves kislányával.

A 45 éves Nisha Sharma és családja London egyik külső kerületében, Croydonban él egy szerény 700 ezer fontot (282 millió forint) érő házban, és bár hiába vannak igen busás bevételeik és egy remek ingatlanjuk, gyakorlatilag úgy érzik, hogy sarokba vannak szorítva.

Bár a jövedelmünk alapján benne vagyunk Nagy-Britannia lakosságának leggazdagabb 5%-ában, mégsem érezzük ezt az életünk minőségében – mesélte Sharma a cikkben, majd folytatta.

– Ha fontmilliókat keresel, akkor jó vagy, ha a másik végletnél vagy, akkor mindent kifizetnek helyetted. Mi pedig középen vagyunk, ahol mindenért keményen fizetnünk kell – hangzott a családanya állítása, ami mondani sem kell, hogy hatalmas felháborodást generált az angol olvasók körében. Az egyre emelkedő ingatlanköltségek, és az egyéb iskolai illetve gyerekneveléssel járó kiadások miatt az emberek úgy érzik, hogy még a jónak számító jövedelmük is csapnivaló.

A cikkben azonban több félrevezető illetve érhetetlen információt fedeztek fel az olvasók. Először is Sharma állítása, miszerint a szegények helyett mindent kifizetnek, óriási hülyeség. Egy kommentelő pedig elég szép egyenletet vezetett le arról, hogy a cikk számai mennyire nem stimmelnek.

– Bruttó éves bevétel: 200 ezer font. Nettó: 130 ezer font. Havi nettó: 10800 font. Egy gyermek iskolai költségei, durván felbecsülve egy négyéves alap igényeit: 15 ezer font. 3000 font törlesztővel számoljunk a ház miatt, vagyis még így is marad nagyjából 6600 font havonta. 600 font lefedi a számlákat, vagyis hármukra marad nagyjából 6000 font egy hónapra. Ebből még Londonban is bőven el lehet élni – írta.

És valóban, ha ezekkel a számokkal dolgozunk, akkor is marad 6000 font (majdnem 2,5 millió forint), ami Magyarországon például sok ember többéves fizetése...

A Financial Times érvelése azonban közgazdasági szempontból nagyon is védhető és igaz, ugyanis a közép- és a felsőközép osztálybeliek igen hamar hozzányúlnak megtakarításaikhoz, amiatt, hogy fenntartsák a meglévő életszínovalukat egy egyre dráguló városban, ezért érezhetik azt, hogy nem élnek jól. De talán ilyenkor el lehetne gondolkodni, hogy ezeket a kiadásokat meg kellene kurtítani, például nem magániskolába járatni a gyermeket vagy egy fokkal olcsóbb házba költözni...

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek