Egy hosszabb repülés megbolygathatja emésztőrendszerünket is, bizonyos ételek pedig csak rontanak a helyzeten. Mit ne együnk és igyunk a repülőn, ha elkerülnénk a bélbajokat?
Forrás: Wikipedia
Észrevette már, hogy lassabb és felfúvódott egy-egy repülőút után? A 11 ezer méteres magasság nyilván nem természetes közege az emberi szervezetnek, ezt pedig sokszor jelzi is, különböző módokon. A nagy magasság hatására például megnő a gáztermelés, ami kellemetlen puffadást és szélgörcsöket okozhat.
Tehát bármennyire is tűnik csábítónak laktató ételekkel kényelembe helyezni magunkat az utazáshoz, érdemes kíméélőbb fogásokat választani inkább.
A kerülendő gázcsinálók és nehezen emészthetők
Lehetőleg ne tömjük tele magunkat babbal vagy tulajdonképpen bármilyen hüvelyessel, tehát a borsóval, csicseriborsóval és a különböző lencsékkel. Kerüljük a brokkolit, a káposztát és a rágógumit is.
Érdemes ellánállni az olajban sült ételeknek, tehát a gyorséttermek kínálatának zömének. Ezek emésztése ugyanis erősen megterheli a szervezetet.
Emellett kerüljünk minden olyan ételt, amely tapasztalataink szerint felfúvódást okoz nekünk vagy már okoztak álmatlan éjszakákat egy nagyobb vacsora után.
Inni sem lehet akármit
A szénsavas üdítőket alapvetően nem javasolják, hiszen önmagukban gázt tartalmaznak. A Netdoctor javaslata szerint azonban az a lehető legjobb megoldás, ha ezek mellett alkoholt és koffein tartalmú italokat sem iszunk a fedélzeten.
Ugyanakkor javasolják, hogy minden egyes, a gépen eltöltött órában legalább egy kisüveges vizet igyunk meg. A kabin levegője nagyon száraz, ami a bőrnek is rosszat tehet, a folyamatos hidratációval azonban elkerülhetjük a kiszáradást.