Egy kaland tönkreteheti a kapcsolatot, de a félrelé- pést gyakran megbocsátja a partner. Van azonban néhány olyan tett, ami még ennél is fájóbb. Ráadásul sokszor nincs érte bocsánat.
Vannak olyan elsőre jelentéktelennek tűnő tettek, amelyek, ha huzamosabb időn keresztül fennállnak, akkor súlyosan rombolják a kapcsolatot és mindkét fél lelkivilágát, így nem szabad azokat alábecsülni.
1. Nincs kompromisszum
Kudarcra van ítélve a kapcsolat, ha a partnerek a legtöbb céljukban és dolgukban nem tudnak megegyezni. Ha az egyik állandóan ragaszkodik az álláspontjához és nem hajlandó engedni, akkor számítson rá, hogy a párja idővel továbbáll.
2. Megszűnő beszélgetések
Az együttélés során nagyon sokat vannak együtt a párok, ez azonban nem szabad, hogy elvegye a kedvüket a beszélgetéstől. Amikor már csak a napi teendőkről, a gyerekekről vagy a kutyáról beszélgetnek, és nem mondják el egymásnak, mi az álmuk, mi történt velük vagy mi bántja őket, akkor érdemes átgondolni, akarnak-e még egymástól valamit. A beszélgetés hiánya a kiüresedett kapcsolatok jellemzője, ahonnan az fog felállni előbb, akit jobban zavar, hogy már nem látja benne a társat a másik.
3. Sérelmek
Amikor az egyik fél soha nem mondja ki, mi bántja, akkor előbb-utóbb eljön az az utolsó csepp, ami a felszínre hozza az addig lenyelt haragot. Nem érdemes ezt megvárni, hiszen az elnyomott bánat és sértések nemcsak a lelket és a kapcsolatot rombolják le, hanem a testi egészséget is tönkreteszik.
4. Hazugságok
Ha a pár egyike, netán mindkét fele képes arra, hogy hazudjon a másiknak, akkor annak már olyan előzménye van, hogy nehéz visszaállítani a harmóniát. A bizalom hiánya, illetve a félelem a partner igazságra való reakciójától olyan leomlott híd a két fél között, amit nagyon nehéz visszaállítani.
5. Sötét oldal
Mindenkinek van egy olyan oldala, amit nem szívesen mutat mások előtt, ám ha ezt a partnere előtt is leplezi, akkor ott sérül a bizalom. Ráadásul sokáig nem titkolható ez a jellemvonásunk, előbb-utóbb úgyis felfednénk azt, így már a kapcsolat elején érdemes tisztázni, milyen a rosszabbik oldalunk.
6. Leereszkedő stílus
Gyorsan lerombolja az önbizalmat és a partner iránti érzelmeket is elsöpri, ha az egyik fél folyamatosan azt érezteti a másikkal, mintha ő lenne az értékesebb a kapcsolatban. Úgy tünteti fel magát, mintha mindent jobban tudna és emberileg többet érne a másiknál. Az erőviszonyok hosszú távon nem lehetnek kiegyensúlyozatlanok, mivel ez lassan tönkreteszi a kapcsolatot.
7. Állandó panaszkodás
Ha az egyik fél állandóan elégedetlen a másikkal, azzal idővel biztosan kihúzza a gyufát a társánál. Az is közel ennyire kapcsolatgyilkos tulajdonság, ha ugyan nem a partnert piszkálja folyamatosan, de valamivel állandóan elégedetlen, így ahelyett, hogy néha mosolyogna, inkább pufog reggeltől estig egy kreált probléma miatt.
8. Manipuláció
Ez általában csak lassan derül ki, hiszen sokan profi módon tudják a másikat úgy befolyásolni, hogy azt ne vegye észre. Viszont, ha egyszer fény derül rá, akkor számítson a manipuláló a következményekre, mert senki nem nézi jó szemmel, ha titokban irányítják.
9. Féltékenység
Ez akár úgy képes elpusztítani egy kapcsolatot, hogy még valódi ok sincs rá. Azt, akit párja folyamatosan azzal gyanúsít meg, hogy hűtlen volt hozzá, számítson arra, hogy a megvádolt fél idővel vagy valóban megteszi ezt, vagy egyszerűen továbbáll. A végeredmény ugyanaz: elveszíti őt.
10. Függés
Anyagi okok miatt, a gyerekek még kicsik, a szüleim annyira szeretik, így kényelmesebb, egy válás annyira macerás, nem tudok meglenni egyedül… Számtalan oka lehet annak, hogy inkább azzal maradnak, akivel nem igazán érzik jól magukat. De ezek a kifogások idővel átalakulnak bosszúsággá, majd gyűlöletté. Ugye tudja, hogy a kívülállók már csak azt találgatják, vajon meddig bírják még együtt?