<p>Először beszélt az élet és halál közt eltöltött időről a tévés.</p>
Élet és halál közt lebegett a riói ötkarikás játékok eleje óta az a brit műsorvezetőnő, aki egy hathetes, közel 5000 kilométeres jótékonysági bringatúra végén betegedett meg: maláriás lett, majd mesterséges kómába kellett helyezni, hogy megmentsék. Ennek ellenére mindvégig kérdéses volt: felépül-e...
Charlie Webster, a Sky Sports News sportriportere augusztus negyedikén érkezett meg Rióba: az olimpia nyitóünnepségén még részt vett, majd jelentkezett az orvosoknál. Ő maga kiszáradásra gyanakodott, később azonban kiderült, a malária egy ritka formája betegítette meg.
„Vér jött a testem minden porcikájából. Akkora fájdalmaim voltak, hogy azt leírni is lehetetlen. Úgy éreztem, hogy belülről robban fel a testem - és valóban így is volt. Pánikba estem, és harcoltam azért, hogy ne engedjenek elaludni, mert rettegtem, hogy ha lehunyom a szemem, meghalok” - emlékezett vissza a tévés a brazil kórházban átélt kínokra. Ami a legjobban aggasztotta: az orvosok jó darabig sötétben tapogatóztak.
Még nem jöttünk rá, mi a baj, de tudnia kell, hogy haldoklik - közölték a dokik.
Egy hét telt el, mire kiderült, mi is a baja. Egyetlen orvos küzdött azért, hogy teszteljék a riporternőt maláriára is. Noha a többiek ellenezték, végül kiderült: igaza volt.
Charlie-nak volt egy pillanat - noha küzdött az életéért - amikor feladta. „Emlékszem, volt egy beszélgetésem a halállal arról, hogy életben maradok vagy sem. Láttam magam ebben a fekete térben, ahol nem emberek voltunk, csak energiák, és akkor a halál azt mondta: Gyere, mennünk kell! Először tulajdonképpen igent mondtam neki - mint aki boldog, hogy meghalhat, csak mert nem tudtam már többet tenni” - mesélte a 33 éves nő a Sunnak, hozzátéve, hogy pár pillanatig elégedett volt a döntésével, amihez hozzájárult az is, hogy iszonyú fájdalmai voltak. „De egy másodperccel később már azt gondoltam: nem. Emlékszem, kiabáltam: nem, nem, nem! Arra is emlékeztem, hogy édesanyámnak megígértem, hogy nem hagyom el - érdekes módon pont a kerékpártúra előtt.”
Charlie beszámolója alapján a teste majdnem összes szerve feladta: csupán az agya és a szíve működött - mégis túlélte. Augusztus 30-án - egy speciális orvosi repülőgéppel - hazaszállíthatták Nagy-Britanniába. A tévés veséi jelenleg is csupán 24 százalékosan működnek - egy teljes és egészséges élethez minimum 70 százalék kellene - ám nem csak ő, de családja és orvosai is bizakodóak.