Aktuális

6 tipp, amellyel gyerekjáték a barkácsolás

Balajti Péter

Létrehozva: 2016.10.14.

Hiába nem szeret az ember fúrni-faragni, olykor elkerülhetetlenül szemben találja magát egy barkácsolós kihívással odahaza. Az alábbi ötletek segíthetnek.

Porfogó
Nincs falfúrás por nélkül, így ha nem akarunk vagy nem tudunk a kijelölt terület alól elpakolni, akkor hajtsunk félbe vízszintesen egy postItet és ragasszuk közvetlenül a kifúrni kívánt pont alá a falra, hogy felfogja a lehulló darabokat.

Kemény, mint a fa
Nem mindegyik fabútor vagy léc adja könnyen magát: míg a nyár, az éger, a fűz, a hárs és a vadgesztenye puha, addig az akác, az alma, a barack, a bükk, a cser, a dió, az eper, a gyertyán, a juhar, a kőris, a körte, a mandula, a meggy, a platán, a szilva, a szelídgesztenye és a tölgy a kemény kategóriába tartozik. Ennek elsősorban csavarozásnál van jelentősége, így ha az utóbbi fák valamelyikébe kell csavart behajtanunk, előtte fogjuk az eszközt és a menetét párszor húzzuk végig egy száraz mosószappanon.

Le a felesleggel!
Ügyes megoldás, ha a henger alakú festékesdobozra függőlegesen ráfeszítünk egy postagumit, amit pemzlilehúzóként használhatunk.

Légy résen!
Soha többé nem kell rettegni amiatt, hogy véletlenül átfúrunk a szomszéd szobába. Az ajtófélfánál láthatjuk, hogy hozzávetőlegesen mekkora a vastagság, így ahhoz mérve tudunk tiplit választani. Az ideális hosszúságú darabot illesszük a megfelelő átmérőjű, fúróba fogott fúrófej mellé, s ahol véget ér, oda ragasszunk fel a fúrófejre egy szigetelőszalagot. Így pontosan tudjuk, hogy fúráskor meddig hatolhatunk a falba.

Szeget szeggel
Sokat kell szögelni? Ragasszunk egy neodímium mágneskorongot a kalapács nyelének aljára, s tapasszuk rá a használni kívánt fémdarabkákat. Ha még több szögre lenne szükségünk, húzzunk csuklószorítót, az alá csúsztassunk egy neodímium mágneskorongot, ami a frottírrész tetejére fogja a használni kívánt rögzítőket. 

Tiszta festék
Falfestésnél az a legnagyobb baj, hogy a szükséges felület mellett szinte mindent képes összefogni a mázolóanyag. Ez ellen számos módszerrel védekezhetünk. Az egyik legjobb praktika, ha alufóliát használunk már a festékhengeres tál kibéleléséhez is, mert az abba csurgó és megszilárduló masszát nem engedi át, összehajtogatva pedig egyetlen mozdulattal, cseppmentesen megszabadulhatunk a nem kívánt festéktől.

Müller Attila, a Falforgatók műsorvezetője kamerák nélkül is szívesen barkácsol.

– Sok praktikát alkalmazok. Falfúrásnál egy porszívót tartok a lyuk alá, ami egyből beszippantja a lehullani készülő darabokat. Kemény fánál egy két-három mérettel kisebb fafúróval előfúrok, utána könnyebben megy majd bele a megfelelő csavar. Festésnél egy ruhacsipesz szárára mágnest ragasztok, majd a festékesdoboz oldalára csíptetem, a mágneses résszel belülre. Így a fémrészével oda tudom tapasztani az éppen nem használt ecsetet – példálózik.

Sütő Enikő egykori modell nem fél az alkotástól.

– A saját fürdőszobámat magam, az elképzeléseim szerint alakítottam át. A tükör keretét felragasztott kövek alkotják, a falakat különleges rajzok díszítik. Ügyes praktika, ha az ember elmegy egy jobb agyféltekés rajztanfolyamra, s az ott szerzett tudást a saját otthona díszítésére használja – javasolja.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek