<p>Egy termeszfajta, a Coptotermes formosanus okozza a invazív rovarok 21 billiós károkozásának harmadát, és közeledik kontinensünk felé.</p>
Forrás: Wikipedia
A „szupertermesznek” is nevezett fajta terjedésének nagyon jót tesz a klímaváltozás, így már az sem elképzelhetetlen, hogy Európában is megjelennek az első darabok. A Coptotermes formosanusszal az a baj, hogy ahol megjelenik, ott még nem sikerült kiirtani, farosttal és növényekkel táplálkozik, így a földeken, a házakban és az erdőkben is komoly kárt tud tenni.
Az eredetileg Dél-Kínából származó invazív rovar már átterjedt Tajvanba, Japánba Havaii-ra és az Egyesült Államok déli részére is.
Hogy eddig nem terjedt el világszerte, amiatt is lehet, hogy a királynő, amely naponta 1000 tojást is lerakhat, nem költ 20 Celsius fok alatt. De a klímaváltozás miatt egyre több olyan terület lesz, ahol megtelepedhetnek.
Ennek a termeszfajnak köszönhető a harmada annak a 21 billió (21 ezer milliárd) forintra becsült kárnak, amit a rovarok okoznak világszerte. Szakértők szerint ez az összeg akár a többszörösére is emelkedhet – írta a Mirror.