Aktuális

Puki, kaki, hányás a gyerekkönyvben

R. K.

Létrehozva: 2016.11.10.

<p>Mennyi taknyot nyelünk le egy év alatt, és hányszor szellentünk az életünk során? Ezekre az égető kérdésekre is választ ad egy hiánypótló gyerekkönyv, amire egy há­rom­gye­rekes apa hívta fel a figyelmünket. </p>

Puki, kaki, hányás a gyerekkönyvben

Forrás: Bors

A mindössze 16 ol­dalas kiadvány Az igazán undi testkönyv címet viseli, és az emberi test undorító dolgaival foglalkozik gyereknyelven. Az angliai szerzőpáros gazdagon illusztrált könyvében olvashatunk a többi között fülzsírról, kakiról, pisiről és hányásról is azzal a céllal, hogy a gyerekek minden tekintetben képbe kerüljenek.

Megtudhatják például, hogy a pisit egykoron száj­öblítésre használták. Olvashatnak arról, hogy a takony akár 65 kilométerrel is képes száguldani, a hányást pedig semmiképpen sem érdemes visszatartani, mert különben az orrunkon jön ki. A nyitható ablakocskákkal is ellátott könyv részletesen informál a kakitípusokról is, nem feledkezve meg arról sem, hogy a világ eddigi leghosszabb végterméke nyolcméteres volt. De a sebekről szóló részben varrokat is le­het piszkálni.

Baky Ildikó gyermekpszichológus szerint a kiadvány tabutémákat boncolgat: 

– Kis­sé furcsa, hogy egy ilyen könyv született. Ezekről a dolgokról a felnőttek nem nagyon beszélnek, de az óvodások kíváncsiak, és természetesen rákérdeznek. Vi­szont hamar tisztába kerülnek velük, ebből kifolyólag nem biztos, hogy van létjogosultsága egy ilyen műnek – kommentálta érdeklődésünkre a szakértő.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek