Forrás: MTI
Meglepő információk jutottak el a Bors szerkesztőségébe egy vagyonvédelmi cégről, amely több budapesti bíróság állandó, szerződött partnere immár évtizedek óta. A közbizalomnak örvendő, tekintélyes intézményeket az ügyfelei sorában tudó társaság tevékenysége kapcsán információink szerint az a gyanú, hogy három éven át feketén foglalkoztatta vagyonőreit. Vagyis 2010–2013 között több biztonsági személyt is bejelentést nélkül foglalkoztatott, tudomásunk szerint a bíróságokon.
A Fővárosi Főügyészség kérdésünkre megerősítette: valóban folyik nyomozás, amelyet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) illetékes igazgatósága végez. A gyanú költségvetési csalás. Ennek részleteiről semmi egyebet nem árultak el, munkatársunkat a NAV-hoz irányították, ahol azonban azt kérték, a főügyészségre hagyatkozzunk.
Jelenleg tehát nem tudni, hány személy dolgozhatott feketén gyanújuk szerint, és mekkora az összeg, amelyet a bejelentés nélküli munkával „megspórolhattak”. Annyi bizonyos: a feketemunka a költségvetési csalás leggyakoribb elkövetési formája. Többnyire a magas tb-járulékokat kívánják így lefaragni a cégek.
A szóban forgó társaság nem csak bírósági épületek védelmét látja el, bevallásuk szerint minisztériumi szintű épületek, bankok is az ügyfeleik között vannak. Talán ennek is köszönhetően utolsó éves nettó árbevételük elérte a négyszázötvenmillió forintot.
Természetesen megkerestük a céget, ahol leszögezték: tudnak a NAV nyomozásáról, de büntetőeljárás nem folyik velük szemben, valamint továbbra is ellátják a Fővárosi Törvényszék és a kerületi bíróságok épületeinek őrzés-védelmi feladatait.
– A folyamatban lévő eljárás nem érinti a megrendeléseinket, már csak azért sem, mert ötéves, közbeszerzési eljárás alapján elbírált szerződés alapján látjuk el a tevékenységünket – hangsúlyozták a gyanúba került vállalkozásnál.
A nyomozás határideje egyelőre 2017. január 14.