Honnan jöttem én? – kérdezi az egyik róka a másikat. Így kezdődik az a könyv, amelyben rókapapa az ősrobbanásról és a húrelméletről mesél a kisrókának és így a gyerekeknek. Egy 33 éves, szabadúszó magyar grafikusé az ötlet, hogy mi lenne, ha olyan sorozatot írna és rajzolna, ami gyereknyelven beszél a nagy fizikai alapvetésekről. Így lett az Eszes róka meséi című trilógia, amelynek első darabja most született meg magyar és angol nyelven.
A sorozat leginkább a három és öt év közöttieknek szól, akik hasonló kérdésekkel állnak szüleik elé.
– Grafikusként sosem kötött le sem a matematika, sem a fizika. Az ötletet fura módon Morgan Freeman adta. Esténként gyakran aludtam el a tévé előtt az ő sorozatán, ami fizikáról, csillagászatról szól, s pláne tökéletesen ment ez az ő eredeti, mély hangjára – meséli Farkas Róbert. – Egyik este azonban nem sikerült elaludnom, így végignéztem a műsorát, és szinte rögtön bele is szerettem a fizikába. Két év alatt komoly hobbivá nőtte ki magát az Univerzum és a különböző fizikai irányzatok iránti vonzalmam. A tudást szerettem volna én is továbbadni.
És miért pont rókák? Róbert már korábban is azt rajzolt a legtöbbször. Célja amúgy nem feltétlenül az, hogy a kisgyerekek megértsék a fizikát, de az igen, hogy felkeltse az érdeklődésüket. Az első könyv mindössze tíz oldalból áll, de oly velős, hogy napokra beszédtémát adhat a kicsiknek és szüleiknek.