<p>Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. A Bors összegyűjtötte a legszokatlanabb karácsonyi tradíciókat.</p>
Forrás: AFP
Japánban piros színű karácsonyi üdvözlőlapot küldeni valakinek nagy udvariatlanság, ugyanis a gyásztáviratokat is ilyen színnel nyomtatják.
Ausztráliában van olyan település, ahol a Mikulás szörfön érkezik, sokan ugyanis a tengerparton töltik a karácsonyt. Az ausztrál hagyományok szerint a Mikulás szánját 8 kenguru húzza.
Indiában a karácsony hivatalos nemzeti ünnep, annak ellenére, hogy a teljes népesség csupán 3 százaléka keresztény. Itt december 24-én kezdenek ünnepelni, és ez eltart egészen az új év kezdetéig. A kisebb településeken fenyőfa híján banán- és mangófát díszítenek fel „karácsonyfaként”.
Norvégiában szigorúan tilos a takarítás karácsonykor! Minden seprűt gondosan elrejtenek a házban, nehogy a boszorkányok vagy a gonosz lelkek ellopják azokat.
Dél-Afrikai Köztársaság gyermekeit bizarr módon tartják rettegésben karácsonykor. A történet szerint ugyanis egy Danny nevű kisfiú megette a Mikulásnak szánt süteményeket, ezért nagymamája olyan mérges lett, hogy megölte a kisfiút, és Danny szelleme azóta kísérti a házakat.
Észtországban teljesen normális, ha szenteste a család nem vacsorázni ül le közösen, hanem együtt mennek a szaunába. Hasonlóképpen tesznek szilvesztereste is.
Spanyolországban december 22-én a spanyolok nagy része lottót vásárol, melynek számait december 24-én húzzák ki, és énekelve ismertetik a nézőkkel.
Venezuela fővárosában, Caracasban, hogy karácsony estéjén lezárják az utcákat, és az emberek görkorcsolyával mennek a templomba.
Ukrajnában a karácsonyfa díszei között megtalálható a műpók és a műpókháló is. Karácsony reggelén pókot találni a karácsonyfán a hiedelem szerint szerencsét jelent.