Három fiatal hajdúnánási feltaláló áll egy zseniális ötlet mögött: a Platio egy olyan burkolat, ami felhasználja a Nap és a járókelők energiáját is.
Ahogyan az ötletgazdák, Sziszák Imre, Ilyés Miklós és Cseh József fogalmaznak, a Platio a világ első térburkolata, ami nem vesz el nyersanyagot a természettől, mivel városi hulladékból készül. A burkolat célja ráadásul zöld energia termelése: hasznosítja a napenergiát, illetve árammá alakítja azt az erőt, amit az emberek a gyaloglás során a burkolatra lépve kifejtenek. Ezek segítségével például világító burkolati jelek, valamint fűthető burkolatok is építhetők. Az utóbbin télen nem volna jegesedés.
A tervek akkor kezdtek el valóban konkrét formát ölteni, amikor a trió megnyerte a Design Terminál egyik pályázatát. Így a cellákat nagy szilárdságú, edzett és csúszásmentesített üveglapok védik, amik az esztétikus kialakítás mellett hosszú élettartamot garantálnak a járófelületnek. Emellett a csapat olyan akkumulátorokat is fejleszt, amelyek képesek lesznek a napközben összegyűlő energiát elraktározni, hogy az éjszaka felhasználhatóvá váljon. Ezzel a tervek szerint akár komplett családi házak vagy városrészek esti energiaigénye is fedezhetővé válna.
A srácok a térburkolat további nagy előnyének tartják, hogy kicsi a nyersanyagigénye, ráadásul a tömege is elenyésző. Emiatt az is elképzelhető, hogy függőlegesen beépítsék, homlokzati burkolatként használják fel. Idővel pedig egy bővített funkciójú Platio információkkal is elláthatná a járókelőket, például a legfrissebb tömegközlekedési hírek jelennének meg rajta.