Sokaknál kiverte a biztosítékot a hír, hogy a 90-es évek botrányhős rádiósát, Csiszár Jenőt nevezik ki milánói főkonzulnak. Pedig nemcsak a magyar közélet, de a világtörténelem is tele van furábbnál furább kinevezésekkel.
Caligula lova
Időszámításunk után 37-ben lett Róma császára a 25 éves Caligula, aki a történészek szerint valószínűleg súlyos, paranoiás személyiségzavarban szenvedett. Megkövetelte, hogy istenként tiszteljék, két kézzel szórta az államvagyont, és százakat öletett meg. Sokakat, köztük szenátorokat küldött gladiátorként az arénába. A hatalmát féken tartani akaró szenátust annyira meg akarta alázni, hogy 41-ben kedvenc lovát, Incitatust konzullá (a római állam egyik formális vezetőjévé) nevezte ki. A bosszú nem is maradt el: még ebben az évben saját testőrei szúrták le az őrült császárt.
Gyors lelépés
Máig büszkén, de iróniával mesél Havas Henrik műsorvezető arról a hat napról, amíg államtitkár volt. 1995-ben Horn Gyula kormányfő nevezte ki a Miniszterelnöki Hivatal kommunikációs ügyekkel megbízott államtitkárának. Csakhogy stábjának egyik tagja, Mihályi Endre ellen csalás gyanújával indult rendőrségi nyomozás. Havas nem érezte magát felelősnek, mert nem ismerte Mihályfit, de a politikusok féltek az ügy miatti népszerűségvesztéstől. Havas lemondott, de ebben annak is része volt, hogy Horn személyét megkerülve szervezett le egy találkozót Szöllősi Istvánné szakszervezeti vezetővel.
Az utolsó skót király
Idi Amin, aki 1971–79 során uralta diktátorként az afrikai Ugandát, kicsit kilóg a sorból. Ő ugyanis önmagát nevezte ki tucatnyi furcsa pozícióba, amit maga talált ki. A legalább háromszázezer ember meggyilkolásáért felelős, pályafutását bokszolóként kezdő egykori katonatiszt, hatalma csúcspontján a következőképpen szólíttatta magát: „Őméltósága Al-Haji Doktor Idi Amin Dada Tábornagy, Örökös Elnök, Minden Földi Vadak és Minden Tengerek Halainak Ura, a Brit Birodalom és Uganda Meghódítója, Skócia Királya”. Utóbbit azért találta ki, mert szimpatizált az egykor a britek ellen harcoló skót szabadságharcosokkal. Emiatt sokszor skót szoknyában mutatkozott.
Producerből nagykövet
Az Egyesült Államokban gyakori, hogy az elnökök, diplomaták helyett olyan személyeket neveznek ki a kisebb országok nagykövetének, akik támogatták elnökválasztási kampányukat. A 2014-ben magyarországi nagykövetnek kinevezett Colleen Bell kétmillió dollárt gyűjtött össze Barack Obama 2012-es kampányához, így annak ellenére, hogy egész életében férje televíziós cégében dolgozott, és legnagyobb eredménye a Gazdagok és szépek című amerikai szappanopera produceri munkája volt, kinevezése simán átment a szenátuson. Obama távozásával azonban neki is el kellett hagynia Budapestet.
Elena, a mindentudó
Az 1989-es romániai forradalom után kivégzett diktátornál, Nicolae Ceausescunál talán még jobban utálta a nép feleségét, Elenát, akit férje mellett állva lőttek agyon. Elena nemcsak a luxust imádta, de a tudományos címeket is. Bár csak négy elemi osztályt végzett el, 1974-ben a Román Tudományos Akadémia elnökévé nevezték ki. Hét évvel előtte már doktori címet is kapott egy kémiai disszertációért, amit nem ő írt. További diplomákat zsebelt be más intézményekben, ahol be sem járt az előadásokra. Hivatalosan csak így lehetett emlegetni: „A világhírű tudós, akadémikus, doktor és mérnök Elena Ceausescu elvtársnő”. Halála után az akadémia posztumusz megfosztotta címétől.