<p>Napjainkban is derülhet ki feddhetetlennek tűnő emberekről, hogy titokban kémek voltak. A szovjeteknek dolgozó Rökk Marika színésznő társaságában operaénekesnőt, magyar katonatisztet és hollywoodi színészt is találunk.</p>
Errol Flynn: Egy bálvány bukása
Tucatnyi filmben alakított férfias, legyőzhetetlen hősöket a múlt század 30-as éveitől Errol Flynn, pedig Hollywood csillaga a magánéletében nem igazán bizonyult annak. Flynn nyíltan szimpatizált Hitlerrel, antiszemita kijelentések kíséretében.
A színész az 1936–39-es spanyol polgárháború idején információkat gyűjtött azokról a németekről, akik a nácik által támogatott Franco tábornok ellen harcoltak. A besúgott németek családjai odahaza koncentrációs táborokba kerültek. Egyes feltételezések szerint viszont Flynn kettős ügynök volt, és valójában a briteknek és a németeknek is dolgozott.
Benito Mussolini: Őfelsége ügynöke
Bár a második világháború idején Olaszország fasiszta diktátora, Benito Mussolini hadat üzent Nagy-Britanniának, 1917–18 között a britek ügynöke volt. Az angolok azért szervezték be, hogy újságjában az éppen zajló első világháborúban való olasz részvételt támogassa cikkeivel.
Olaszország ugyanis nagy emberveszteségeket szenvedett a harcban, és sokan azt akarták, hogy lépjenek ki a britekkel való szövetségből. A leendő diktátor mai értéken heti mintegy hatezer fontot kapott a brit titkosszolgálattól, amelynek nagy részét szeretőire költötte.
Medgyessy Péter: D-209
Nem bukott bele, sőt a népszerűségét sem tépázta meg jelentősen Medgyessy Péter miniszterelnöknek, amikor 2002-ben kiderült: 1978-ban a Belügyminisztérium III/II-es – kémelhárítással foglalkozó – csoportfőnökségének főhadnagya lett, amikor a Pénzügyminisztériumban dolgozott.
Állítása szerint viszont csak a Nemzetközi Valutaalaphoz való magyar csatlakozással kapcsolatos ügyekkel foglalkozott, amit a szovjet KGB meg akart nehezíteni.
Margery Booth: Operából a kínzókamrába
Az operarajongó Adolf Hitler kedvenc énekesnője volt a brit Margery Booth, aki német férjét követve költözött a náci Németországba. Booth jó kapcsolatokat ápolt a náci vezetőkkel, de fő területe a jövendő kettős ügynökök kiképzése volt. A második világháború kitörése után többször fellépett egy bázison, ahol a németek ügynököket képeztek ki.
Az énekesnő rendszeresen jelentett azokról, akik később beépülhetnek a brit titkosszolgálatba. Amikor lebukott, a Gestapo letartóztatta és megkínoztatta, de végül nem végezték ki. Elengedték, és az Egyesült Államokba emigrált.
Clyde Lee Conrad: A mi emberünk
Magyarok szervezték be az egyik legsikeresebb, az Egyesült Államok ellen kémkedő ügynököt, Clyde Lee Conradot. A férfi az USA egyik németországi támaszpontján szolgált főtörzsőrmesterként, amikor 1974-ben egy magyarországi születésű, Amerikában élő emigráns, Szabó Zoltán beszervezte.
Egymillió dollárt fizetett ki neki a magyar titkosszolgálat 1988-ig, amikor lebukott. Ezalatt hozzáfért a NATO háborús terveihez, nukleáris fegyverek tervrajzaihoz, és még egy számítógépes chipet is ellopott. Conradot hazaárulásért életfogytiglanra ítélték, 1998-ban a börtönben halt meg szívrohamban.
Belovai István: Atomháborútól félt
A magyar katonai hírszerzésnél dolgozott 1978-ban Belovai István, amikor rájött, hogy a magyaroknak kémkedő Clyde Lee Conrad olyan katonai titkokat juttatott a kezükre, amit ha továbbítanak a szovjeteknek, kitörhet az atomháború. Ezért amikor 1983-ban attaséként Londonban járt, felajánlotta a segítségét a CIA-nak. Belovai Scorpion fedőnévvel dolgozott, és hozzájárult Conrad lebuktatásához. 1985-ben azonban a magyar elhárítás Budapesten tetten érte, amikor egy a CIA által a részére otthagyott csomagot akart átvenni. Életfogytiglani börtönre ítélték.
1990-ben Göncz Árpád államfő kegyelemben részesítette, maradék büntetését próbaidőre felfüggesztették. Belovai ezután az USA-ba ment, ahol megkapta az amerikai állampolgárságot. Emlékeit önéletrajzi könyvében írta meg, 2009-ben hunyt el.