Aktuális

Kapcsolatokat öl, ha a Facebookon politizál

Balajti Péter

Létrehozva: 2017.04.12.

Forrás: Thinkstock

Dübörög a Facebook, fotók, posztok, kommentek röpködnek. A sokaknál időt rabló tevékenység a Reader’s Digest gyűjteménye alapján jellemet, kapcsolatokat és a korábban kialakult képet is negatívan formálhatja.

Visszaüt a világlátás

Nem szerencsés politikai és vallási nézeteivel teleírnia a közösségi oldalát, kísérletet téve arra, hogy másokat is önmaga mellé állítson, mert ezek megosztják az is­merőseit. Akadnak, akik a saját meggyőződésükkel ellentétes vélemények láttán vitába szállnak, elfordulhatnak vagy csak emiatt megszakíthatják a kapcsolatot önnel, holott korábban hasznos kötelék alakult ki.

Bátorság – írásban

A személyes párbeszédnél is szókimondóbbak a közösségi oldalakra kiírt kommentek. A durva válaszok még erőszakosabb feleleteket szülhetnek, ingerültté, agresszívvá téve a felhasználót, az ezzel járó feszültség pedig a valós életben is lecsapódhat. Mielőtt bármire reagálna, mondja ki magának hangosan. Megfékezheti.

Beszippant a média

Tartalmuk miatt oszt meg képeket, cikkeket, gondolatokat vagy csak pozitív visszajelzéseket gyűjt? Ha az utóbbi, az elmaradt lájkok rosszkedvet okozhatnak. Napi két-három poszt és hozzászólás bőven elég! Inkább éljen a valódi világban, találkozzon és beszélgessen személyesen az igazán fontos emberekkel, és áldozzon rájuk abból, amiből senkinek sincs elég: az idejéből.

Tökéletes élet

Megkomponált fotókkal álom­életet mutathat a hétköznapi helyett, amelyekre dicsérő és irigykedő megjegyzések tömege érkezhet. Ám az így kialakított imázsnak való megfelelés újabb és újabb nehézségeket jelenthet, s hosszú távon önhasonuláshoz, elszigetelődéshez vezethet, hiszen a kamu siker egy személyes találkozás során lelepleződhet. Lehet, hogy menőnek tűnik, de igazából nem másokat, önmagát csapja be!

Szelfik tengerében

Egy kép a posztoló napi megjelenéséről, egy másik ebéd közben, munkahelyi szelfit váltja a céges bulis csoportkép, a privát nyaralás smink nélkül, a fáradt arcú, dugóban vergődés és az edzést követő bomba alakos fotó. A túl sok portré önteltséget sugall, s egoistává teheti az embert. Elég egy jó profilkép, felesleges mindennap fotóalbumokat készíteni, megosztani.

Tudatosság nélkül bedarál a Facebook

Erdőhegyi Brigitta énekesnő sokáig elzárkózott a közösségi oldal elől, végül az Urániában tartott koncertje kapcsán regisztrált. – Ekkor döbbentem rá, hogy már létezik egy valaki más által létrehozott oldalam, több ezer rajongóval… Szóval nem minden az, aminek látszik. Hiszem, hogy a közösségi média erőteljesen befolyásolja az ember életét, hiszen képes felkorbácsolni az érzelmeket. Használata komoly belső álláspontot igényel, mert rajta keresztül is megmérettetünk. Olyan, akár a szabadság: ha nem növünk fel hozzá, visszaüt.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek