Genene Jones az 1970-80-as években dolgozott nővérként több amerikai kórházban is. Ténykedése azonban nemcsak abból állt, hogy megfelelő kezeléssel és odafigyeléssel meggyorsítsa a betegek minél hamarabbi meggyógyulását, hanem sok esetben egyenesen a halálba segítette őket. Ráadásul ezek mind gyerekek voltak.
Jones ténykedése akkor vált gyanússá, amikor a Bexar megyei kórházban az intenzív osztályon egyre több gyerek halt meg. Bár az intézmény kivizsgálta az ügyet, nem talált elég bizonyítékot a tettes kilétére vonatkozóan, így jobbnak látta kirúgni az összes nővért.
A nő ezután átment a kerville-i gyerekklinikára dolgozni, ahol 6 gyereket mérgezett meg. Az ügyeletes orvos akkor jött rá, hogy mi történik, amikor észrevette, a gyógyszeres szekrényben hiányzott a szukcinilkolin nevű szerből vagy épp felhígították azt. A vitrinhez viszont csak ő és Jones fértek hozzá.
A szukcinilkolin izomlazító szer, amely nagyobb mennyiségben bénultságot okoz, gyerekeknél pedig szívmegállást. Ezt használta tehát a Halál Angyala, hogy minél több fiataltól vegye el az esélyt a további életre.
Jonest 1985-ben 99 évnyi börtönbüntetésre ítélték a 15 hónapos Chelsea McCellan meggyilkolása miatt. 2013-ban az elhunyt lány anyja úgy nyilatkozott, a karjaiban fogta Chelsea-t, amikor a nővér beinjekciózta neki a halálos dózisú szert. Szintén 1985-ben a négyéves Rolando Santos halála miatt további 60 év börtönt kapott.
A Halál Angyalát azonban a börtönben mutatott jó magaviselete miatt márciusban szabadon kellett volna engedni. Hogy ezt elkerüljék, az ügyészség újabb ügyben vádolta őt meg, a 11 hónapos Joshua Sawyer 1981-es meggyilkolásáért citálták ismét a vádlottak padjára – írta meg a Daily News.
Mivel a nő tevékenysége sok esetben nem bizonyított, így a mai napig nem lehet tudni, hány embert is ölt meg. A feltételezések szerint 1977 és 1982 között akár 60 gyerekkel is végezhetett.
A pletykák szerint Stephen King róla mintázta a Tortúra című könyvének szadista nővérkéjét, Annie Wilkest. A nőt az motiválta, hogy a mérgezés után megmentőként berohant a kórterembe, és újraélesztette a kicsiket. Több mint félszáz esetben ez nem sikerült.