Előre szólunk: ezeket a módszereket inkább nem kéne kipróbálni!
Az őrült diéták bizony nem az utóbbi tíz - de nem is száz! - év találmányai: a fogyni vágyók sajnos jó ideje sanyargatják magukat különböző bizarrabbnál bizarrabb módszerekkel. Ezekből készített a Women’s Health egy látványos videót.
Ebből kiderül például, hogy a XIX. században elterjedt volt az arzénkapszulás fogyás. Igen, jól sejtik, voltak “kisebb” mellékhatások: vakság, májfunkciók leállása, halál. 1820-ban jelent meg az első, mai értelemben vett celebdiéta, mely vízre és ecetre épült - Lord Byron például előszeretettel alkalmazta.
A XX. század elején úgy gondolták, galandférgekkel érdemes fogyókúrázni. A pletykák szerint az operaénekes Maria Callas is ennek a metódusnak köszönhette alakját. 1903-ban egy táplálkozás-guru, Horace Fletcher a “rágjuk meg és köpjük ki” módszert népszerűsítette.
1925-ben a Lucky Strike cigiket a következő szlogennel hirdették: “Inkább egy Luckyért nyúlj, mintsem édességért” - a harmincas évektől kezdve pedig elterjedtek azok a hirdetések, amik azt sugalmazták, hogy a vibrátorok a fogyásban is segítik a hölgyeket.
A hatvanas évektől jött divatba a Csipkerózsika-diéta. A meredek módszer lényege az volt, hogy a fogyni vágyó jól benyugtatózta magát, majd napi húsz órákat aludt - így érthető módon jóval kevesebb táplálékot vett magához, mint egyébként. Ennek ellenére valahogy nem vagyunk meggyőződve róla, hogy ezt az eljárást kéne követni...