Ingyenes visszérvizsgálatra hívtak Budapestre egy idős asszonyt. A láb nélkül született nőnél súlyos visszérproblémát állapítottak meg.
Úgy látszik, sosem akar vége szakadni a termékbemutatós ügyeskedéseknek. Mindig akad is, aki nem tud nemet mondani a telefonon ígért ingyenes vizsgálatra.
A minap egy 74 éves asszonyt invitált „háromdimenziós visszérvizsgálatra” egy „közérzetjavító eszközöket” áruló cég. A társaság hangsúlyozza: üzletük nem orvosi rendelő, nem kórház, így ők maguk sem orvosok. A ferencvárosi üzletben mégis súlyos visszérproblémát állapítottak meg a hölgynél.
– Édesanyám fülére egy fülhallgatót tettek, ezután mutattak egy kétdimenziós képet, hogy mennyire visszeres a lába. Édesanyám közölte, hogy születésétől fogva hiányzik mindkét lába, mivel lábak nélkül született – számolt be a Tékozló Homár fogyasztóvédelmi blognak Norbert. Az asszony műlábakkal közlekedik, ami nem tűnt fel a vizsgálóknak.
– Miután közölte, hogy nincs lába, amiről a képet készítették, a „vizsgáló” elkezdett dadogni, hebegni és habogni. Majd kivágta magát azzal, hogy ez egy általános kép az erei állapotáról. De a – csak általuk forgalmazott – „magnetic ring plus” készüléket akkor is ajánlja, hogy elkerülje az agyvérzést – folytatta a hihetetlen történetet a nő fia. A készüléket 360 ezer forintért akarták eladni. Egy ilyen mágnesterápiás eszközhöz néhány tízezer forintért is hozzá lehet jutni.
A Bors megkereste a céget, amely szerint illetéktelen személyek visszaélnek a nevükkel és címükkel. Vagyis, valaki más szervezhetett bemutatót arra a címre, ahol ők is működnek. A céget bíróság is elmarasztalta már, például mert nem létező jogszabályra hivatkoztak egy szerződésükben. „Ügyfeleinket otthonukban keresik fel, és üzletünkre hivatkozva nagyon vonzónak mondható hamis állításokkal, ilyen módon akarnak bizalmi légkört kialakítani és eladni nem általunk forgalmazott, silány minőségű termékeket” – hangsúlyozták a honlapjukon. Kérdésünkre, tettek-e feljelentést, nem válaszoltak.
A nyugdíjasokra építő átverés szisztémája mindig ugyanaz: a vizsgálatnak álcázott termékbemutatókon súlyos áldiagnózist állapítanak meg, a megijesztett időseket így rávéve a vásárlásra. A fogyasztóvédelem talált ménesgazdát, hegesztőt is a kuruzslók között. A törvényt 2014-ben szigorították: ha a termékbemutató nem a cég telephelyén zajlik, akkor a vásárló 14 napon belül indoklás nélkül elállhat a vásárlástól. Ezért az összes új bemutatót már előre „üzlethelyiségbe” hirdetik.