Hiánypótló alkotás született a milliárdos üzletemberről: egy népdalszerű költemény.
Jelenleg szinte alig van szeglete az országnak, ahol ne futnánk bele Soros György képmásába a kormány kék plakátjainak jóvoltából. Legyen az autópálya, buszmegálló vagy tévéreklám, a milliárdos üzletember arca kikerülhetetlenül ott virít mindenütt. Ezt, pontosabban az erőteljes kormányzati kampányt elégelte meg a 65 éves Sáfrány Péter, aki tréfás népdalba öntötte véleményét.
Az „A part alatt” dallamára írta „Lóg a plakát” című, pikírt nótáját, amit egyszerűen „tépelődő útszéli bugyuta dalnak” keresztelt, és már tízezren hallgatták meg a Facebookon. „Senkinek se marad nyugta, betáblázva a sík puszta. Szépek itt a naplementék, de valakik kékre kenték” – fújja a videóban a Csongrádon élő nyugdíjas tűzoltó. „Lóg a plakát fönn a falon, letépkedném, inkább hagyom” – sommáz a dal végén.
Ebben még nem bukkant föl Soros, ám nem kevésbé vitriolos legújabb szerzeményét Péter már kifejezetten a milliárdosról írta József Attila „A hetedik” című versének kifordításával (lásd keretes idézetünket).
– A szövegek magukért beszélnek, ha mondanak valamit. Az internetre írok, pontosabban szövegeket készítek, amelyeknek a műfaját én nem tudom meghatározni, de legtöbbször rövid prózák, máskor versnek tűnnek vagy épp szóömlenynek. Örkény Istvánon, Karinthy Frigyesen, József Attilán, Nagy Lajoson nevelkedtem többek között – fogalmazott szerényen megkeresésünkre Péter, aki cipész nagyapja iránti szeretetből, „szövegfelsőrész-készítőnek” mondja magát.