<p>Az 1000-től 1918-ig létező Magyar Királyság trónján 54-en ültek. Köztük vannak uralkodók, akikről az átlagember még azt sem tudja, hogy léteztek, csak a történészek. Nem úgy az alábbiakról.</p>
7.Könyves Kálmán (1095–1116)
Az utolsó pillanatban lett király. Apja, I. Géza igazából testvérének, Álmosnak szánta a trónt, de halálos ágyán meggondolta magát. Így lett Kálmánból, mint művelt papból uralkodó. Emiatt a Könyves jelző. Papi háttere miatt a kereszténység elszánt védelmezője volt.
6.Mária Terézia (1740–1780)
Apja rendeletének köszönhetően kerülhetett a Habsburg Birodalom élére, és nem volt könnyű dolga. Az európai nagyhatalmak nem nézték jó szemmel, hogy az országot egy nő vezeti. Mária Terézia viszont állta a sarat, két háborúban is megvédte birodalmát. Negyvenéves uralkodása alatt modernebb lett Magyarország is.
5.I. (Szent) Lászó (1077–1095)
A valaha volt legszigorúbb magyar uralkodó, a tolvajlást például csonkítással büntette. Meg is volt rá az oka, hiszen vészterhes időkben kellett átvennie a hatalmat. Mindamellett, hogy hatékonyan fellépett a trónkövetelőkkel szemben, megszerezte Horvátországot, ami az államalapítás óta az első hódítása volt az országnak.
4.Károly Róbert (1308–1342)
Az Árpád-ház kihalása után először a többi trónkövetelővel és a kiskirályokkal kellett leszámolnia. Csak ezután tudta kezébe venni az ország irányítását. Reformjainak köszönhetően a kincstár tele volt, az állam stabil lábakon állt. A Magyar Királyság az uralkodása alatt nyerte vissza erejét a zűrzavaros évek után.
3.IV. Béla (1235–1270)
Megérdemelten kapta a második honalapító jelzőt. Az 1241–42-es tatárjárás valósággal letarolta a Magyar Királyságot, a népesség felét megölték vagy elhurcolták. Újra kellett építenie az országot, és sikerült neki. Megerősítette a városokat és átszervezte a hadsereget, az elnéptelenedett területeket pedig újra betelepítette.
2.Mátyás (1458–1490)
Magyar népmesék állandó szereplője, a legtöbb magyarnak az ő neve jut a leghamarabb az eszébe, ha a magyar királyok szóba kerülnek, és „az igazságos” jelzővel emlegetik. Egyes vélemények szerint uralkodása alatt volt csúcson a középkori Magyarország, hiszen gazdasági és politikai nagyhatalomnak számított Európában.
1.I. (Szent) István (1001–1038)
Nemcsak listánkon, de a magyar királyok sorában is az első volt. Kétségtelen, hogy jelentősége nem mérhető össze más uralkodóéval. Ő szervezte a magyar törzseket egységes királysággá, ezzel megalapítva a magyar államot. Vagyis neki köszönhetjük, hogy ma itt vagyunk, és nem tűnt el a magyarság a történelem süllyesztőjében.