A 26 éves Daru Andrea a Karcagi Szimfonikus Zenekar főzeneigazgatója, karmester. – A középiskolában zeneelmélet-szolfézs szakos voltam, és ott tanultunk vezényelni, én pedig beleszerettem. Tizenhét évesen egyértelművé vált, hogy nekem ez lesz a hivatásom. A zeneakadémiai felvételimen a Duna Szimfonikus Zenekart vezényeltem. Felvettek – emlékezett vissza Andrea, aki az első akadémiai év után már annyira sokat tanult és foglalkozott a zenével, hogy egy partitúrára ránézve már „hallotta”, hogy az hogyan fog megszólalni a nagyzenekarral.
Az akadémia elvégzése után több helyre is hívták vezényelni, és soha nem volt gond abból, hogy nem férfi áll a pulpitus mögött. – Életem első igazán nagy élménye az volt, hogy meghívtak Bangkokba az ottani szimfonikus zenekarhoz. Két évvel ezelőtt egykori akadémiai tanárom ajánlotta fel, hogy vigyem tovább helyette a karcagi zenekart, és rögtön egy lengyelországi turnéval indultunk – mesélte a művész, aki leginkább a romantikus zenékben érzi jól magát.
Sok mű van már a fejében, amit kotta nélkül is le tud vezényelni. Dolgozhatott a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarával is. Nagy álma, hogy a Bécsi Szimfonikus Zenekart dirigálhassa az újévi koncerten.
Legendás karmesterek
Fischer Iván a Budapesti Fesztiválzenekar zeneigazgatója, a brit Királyi Zeneakadémia tiszteletbeli tagja. Volt a kenti opera zeneigazgatója, a Lyoni Nemzeti Opera zenei igazgatója és a washingtoni Nemzeti Szimfonikus Zenekar vezető karmestere is. Sajnos már nincs közöttünk másik két nagyszerű karmester, Ferencsik János és Kocsis Zoltán. Hazánkban gyakran vendégeskedett a japán Kobajasi Kenicsiro, ő szintén nagy közönségkedvenc.