Aktuális

Brutális: duplájára nőtt a halász teste egy kis híján végzetes hiba miatt - videó

Bors

Létrehozva: 2017.09.06.

Egyetlen - közel végzetes - hiba egy életre megváltoztatta egy perui halász életét: Alejandro Ramos Martinez négy éve egy munka során túl gyorsan tért vissza a tenger mélyéről egy merülés során, ami miatt úgynevezett keszonbetegség lépett fel nála. Ez akár az életébe is kerülhetett volna. 

Noha Martinez túlélte az esetet, a következményeit a mai napig viseli: teste ugyanis gyakorlatilag a kétszeresére duzzadt, ami miatt rendszeres kezelésekre szorul, folyamatos fájdalmai vannak és a munkáját sem tudja ellátni. A duzzanatok elsősorban annak köszönhetőek, hogy a merülésből való gyors visszatérés során a szervezetében lévő nitrogén buborékokat alkotott, melyek hozzákapcsolódtak az izomzatához. Állapota a keszonbetegek közt is egyedi, így komoly fejtörést okoz a szakembereknek, hogy miként is tudnának a legeredményesebben segíteni rajta - írja a Mirror. Már az is eredmény, hogy Martinez testében valamelyest sikerült visszaszorítani a nitrogénszintet különböző oxigénterápiákkal és nyomáskamrás kezelésekkel.

Mi a keszonbetegség?

A keszonbetegség (más néven dekompressziós betegség) tulajdonképpen egyfajta légembólia, mely akkor következik be, ha nagyobb nyomású térből (mint például nagyon mély vízből) túl hamar kerülünk kisebb nyomású helyre. Mivel nagyobb nyomáson megnő a belélegzett gázok oldékonysága a vérplazmában és a szövetekben, így azok nagy mennyiségű nitrogéngázt, oxigéngázt és szén-dioxidot fognak tartalmazni. Ha az ember ezután hirtelen kisebb nyomású térbe kerül, a gázok oldékonysága lecsökken, így azok buborékok formájában kiválnak. Ez elsősorban a nitrogéngázt érinti.

Mindez szédülést, eszméletvesztést okozhat, de akár halálhoz is vezethet.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek