<p>Mi a közös Donald Trumpban, Harrison Fordban, John Cleese-ben vagy Freddy Mercuryban? Mindről elneveztek egy-egy állatot.</p>
Donald Trump-moly (Neopalpa donaldtrumpi)
Az USA aktuális elnökének legfontosabb ismertetőjegye a fura frizurája. Nem csoda, hogy egy 2017 elején körbeírt molylepke kapcsán Donald Trump jutott eszébe a tudósoknak, hiszen a rovar fejének felső része a politikus hajzatára hasonlít.
Harrison Ford-hangya (Pheidole harrisonfordi)
Ezt a 2000-es évek elején felfedezett hangyafajt Harrison Fordról nevezték el, annak elismerése kapcsán, hogy a színész sokat tett a trópusi esőerdők védelméért. A rovarok leginkább Közép-Amerikában fordulnak elő, és elsősorban a nedves, erdei élőhelyeket kedvelik.
Theodore Roosevelt-szarvas (Cervus canadensis roosevelti)
Az Egyesült Államok 26. elnöke 1909-ben érte el, hogy létrehozzák az Olympic Nemzeti Parkot, ahol ez szarvas-, pontosabban vapitifajta életben maradhatott. Ennek tiszteletére nevezték el a politikusról ezeket a nagy termetű, nemes jószágokat.
Bill Gates-légy (Eristalis gatesi)
Costa Rica hegyvidéki erdőségében bukkantak rá erre a zengőlégyfélére, amelyet a világ leggazdagabb emberéről, Bill Gatesről neveztek el. A Microsoft egykori alapítója sok pénzt áldozott a rovartani besorolással foglalkozó tudomány, a dipterológia fejlődésére, ezt ismerték így el.
Arnold Schwarzenegger-pók (Predatoroonops schwarzeneggeri)
Erről a pókfajról 2012-ben jelent meg először beszámoló egy tudományos folyóiratban. A brazil őserdőkben élő nyolclábúak kinézetre nagyon hasonlítottak a Ragadozó című film űrlényének arcához, emiatt is kapták ezt a nevet, egyik alfaját pedig a főszereplő, Arnold Schwarzenegger után nevezték el.
Freddy Mercury-béka (Mercurana)
Ez egy Indiában előforduló békafajta, amelyet 2012-ben fedeztek fel. Érdekességük, hogy széles lábujjai vannak, s a mocsaras területek fáin szeret lakni. Ezek a sárgás-barnás, nagy szemű kétéltűek 3–6 centi hosszúra is megnőnek.
Johnny Cash-pók (Aphonopelma johnnycashi)
Ezt a tarantulafajt 2015-ben, a folsomi börtön közelében fedezték fel, s emiatt kapta meg a híres countryzenész, Johnny Cash nevét. A muzsikus ugyanis egyik legendás koncertjét az ottani börtönben adta, s írt is egy dalt Folsom Prison Blues címmel. Az akár 15 centire is megnövő, szőrös jószágok egyébként az emberre veszélytelenek, harapásuk csak némi bőrirritációt okoz.