A kaliforniai Jessica Allen és férje, Wardell Jasper nagyon ráfázott. A szülők ugyanis egy kínai családnak akartak segíteni azzal, hogy a nő kihordja a gyermeküket - természetesen pénzért-, amelyet 2016 áprilisában be is ültették, majd védekeztek és csak azután szexeltek óvszer nélkül, miután az orvos a jóváhagyását adta - írja a Metro.
Amikor az első ultrahangra ment a nő, megállapították, hogy ikreket vár, és mindenki azt hitte, a csecsemők a kínai szülők gyermekei lesznek majd. Később kiderült, hogy kétpetéjű ikrek, de még ekkor sem gondolt senki semmilyen csavarra. A kínai házaspár még örült is, bár a béranyaságot bonyolító cég, az ikrek miatt 5000 dollárral megemelte a számlát. A kismama minden hónapban kapta az apanázst, és volt is hova tenni a pénzt, hiszen a család egy nagyobb otthonba szeretett volna költözni.
2016 december 12-én a szüléskor a gyerekeket Allen nem is látta, egyből a biológiai szülőnek adták oda őket. Miután elhagyta a kórházat, a kínai nőtől kapott egy fényképet, amelyben arra hívta fel a nő figyelmét, hogy bizony az egyik gyerek nem ázsiai. Azonnal DNS-vizsgálatra küldtek minden érintettet, így derült ki, a szuperfetációnak hála, Allen egyszerre volt terhes saját fiával és a kínai család gyermekével.
Mivel a törvények miatt jogilag a kínai család gyermeke lett a béranya saját fiai is, a szülőknek örökbe kell fogadniuk a saját gyermeküket, hogy törvényesen nevelhessék. A család viszont erre az esetre anyagilag nem volt felkészülve, ráadásul 7000 dollárt kellett fizetniük a papírokért és azért, hogy fiukat, amíg nem kapták meg, valaki gondozza, és még az ügyvédek is tartották a markukat.
Az ügynökség vezetője végül azt mondta, a kínai pár megnövekedett költségeit ők állják, vagyis visszafizetik a pénz egy részét, amelyet azért kértek tőlük, mert ikreket vár a kismama. Allen a hatalmas számla és az áruként kezelt fia után kissé összeomlott, de február 5-én végre egy pakolóban átadták a gyerekét, akire majd két hónapot várt.
A nő azért mesélte el a történetét, mert úgy véli, hogy nincs eléggé szabályozta a béranyaság, mert ahol egy ilyen esetre nincs forgatókönyv, ott bizony a béranyák nincsenek igazán biztonságban. Ő még szeretett volna a második fiával otthon maradni, ezért is vállalta el a béranyaságot, nem azért hogy harmadik fiáért harcolnia kelljen.
A nőnek egy 35 ezer dolláros szerződése volt az ügynökséggel, ahol garantálták számára, hogy egy órát az általa világra hozott csecsemőkkel tölthet a szülés után. Viszont ő egy pillanatra sem látta az ikreket, mert azonnal az újszülött intenzívre vitték őket, megfigyelésre. A kínai anya, vagyis a megbízó, egy mobilos képet mutatott csak az anyának, így tudta meg a kismama, hogy a csecsemők nem igen hasonlítanak egymásra.
A nő hangsúlyozta, nem bánja, hogy vállalta a béranyaságot, mert ha bánná, akkor harmadik fia léte miatt lenne szomorú, holott annak nagyon, de nagyon örül.