<p>Tornyokkal, csigalépcsőkkel, világítással készítette el százhúsz centis tortacsodáját Anikó, akinek mesekastélya most elnyerte a világ legrangosabb sütielismerését.</p>
Forrás: Ékes-édes Stúdió
Napi nyolc-tíz óra munkával, egy hónap alatt rakta össze tornyokkal, ablakocskákkal, csigalépcsőkkel díszített mesekastélyát Vargané Orbán Anikó. Csak a tervezés két hetet vett igénybe. A cserszegtomaji cukrász benevezte tortáját a Cake Masters Awards elnevezésű, rangos nemzetközi versenyre, remekművével pedig el is nyerte a torták Oscardíjának számító elismerést.
A tortakastélyt Anikó hét-nyolc év rutinnal a háta mögött, felkérésre készítette egy 2016-os budapesti cukrászkiállításra. Anikó többnyire lerajzolja a műveit, mielőtt nekikezd, hiszen a megvalósítás rendkívüli pontosságot és mérnöki látásmódot igényel. Számos aprólékos munkát igénylő elem került a tortára, mint a cukormázból készült rózsák és csipkék, de az igazán nagy kihívás a csigalépcsők kidolgozása volt. Anikó az úgynevezett glazúr technikával dolgozik, aminek helyes magyar elnevezése a cukormáz lenne, hiszen az anyag tojásfehérje és porcukor keveréke, habja.
Igaz, a mesekastély nem igazi torta, ugyanis az alapját egy hungarocellforma adja, amelyre a díszítés kerül. Az alkotáshoz Anikó hetven tojás fehérjét, tizenkét kiló cukrot, keményítőt, festékeket és zselatint használt fel, az eredmény pedig egy negyvenöt kilós, százhúsz centis tortakastély lett. A magasba törő tornyokat hatvancentisre tervezte, az épület pedig ledes kivilágítást kapott, hogy minél látványosabb legyen. A kacsalábon forgó kastély órási sikert aratott a szakmai zsűri tagjainak körében, ugyanis még nemzetközi viszonylatban is ritka egy hasonlóan grandiózus cukrászati alkotás.