Megdöbbentő részleteket tartalmaz a John F. Kennedy elnök meggyilkolása kapcsán a napokban nyilvánosságra hozott iratköteg. A több évtizede titkosként kezelt dokumentumokban ugyanis számos FBI jelentés is szerepel, melyek tárgya a legendás színes bőrű emberjogi aktivista, Martin Luther King – írja a DailyMail. Az 1968. áprilisában Memphisben merénylet áldozatává vált baptista lelkészt a jelentések azzal vádolják, hogy halála előtt pár héttel, egy vallási workshop alkalmával egész éjszakás szexorgiát rendezett Miamiban, amelyen több prostituált is részt vett, s ahol a színes bőrű – a jelentés által „negro”-ként aposztrofált – résztvevők, élükön Kinggel, „deviáns, a normálistól eltérő, és homoszexuális” cselekedetek követtek el. A jelentésben forrás nem szerepel, de felemleget korábbi, állítólag már megfigyelt, deviáns, természetellenes szexuális magatartást is az aktivista részéről.
Egy másik dokumentum azt állítja, hogy Martin Luther King 1962 óta titkos, házasságtörő viszonyt folytatott egy ismert kaliforniai – etnikumát ismét csak „negro”-ként meghatározott – fogorvos feleségével, akitől egy törvénytelen lánygyermeke is született.
– A fogorvos férj tudott arról, hogy King a gyermek apja, mivel ő maga nemzőképtelen volt, ráadásul a kislány rendkívül hasonlít Kingre, aki tartásdíjat is fizet a gyermek után – áll a jelentésben amely később – szintén forrás nélkül – kitér arra, hogy az ünnepelt aktivista számos szeretőt tartott, akik közül az egyik Joan Baez, az országosan ismert és elismert folk énekesnő.
Amerikai baptista tiszteletes, polgárjogi harcos, politikai aktivista, az afroamerikai polgárjogi mozgalom egyik vezető személyisége. Célja a fehérek és feketék között fennálló jogi egyenlőtlenség és a feketékkel szembeni faji megkülönböztetés megszüntetése volt. 1963-as, Van egy álmom néven híressé vált beszéde óriási nyilvánosságot hozott a polgárjogi mozgalomnak őt magát pedig a történelem egyik legnagyobb, és legtöbbször idézett szónokává emelte. Kinget 1968. április negyedikén a Tennessee állambeli Memphisben, a Lorraine motel erkélyén, egyetlen fejlövéssel végezték ki. Gyilkosát, James Earl Rayt, akit később Londonban fogtak el menekülés közben, 99 év börtönre ítélték. A merénylet kapcsán ma is számos összeesküvés elmélet tartja magát.
Hogy a nyilvánosságra került jelentéseknek mennyi a valóságtartalma, az kétséges, mint ahogy az sem ismert, ki, és miért adott parancsot az FBI nyomozóknak Martin Luther King megfigyelésére. Az amerikai polgárjogok, a színes bőrű egyenjogúság élharcosa persze sokaknak volt útjában, többek közt az FBI alapítójának, és 1972-ig teljhatalmú igazgatójának, J. Edgar Hoovernek is, aki „kommunista bérencet” látott a szabadságharcosban.
Az iratokból az sem derül ki, hogy a Kingről szólő jelentéseknek mi közük van Kennedy-hez, vagy annak 1963-as meggyilkolásához, amiről amúgy a vártnál sokkal kevesebb információt tartalmaznak. Martin Luther King leszármazottai egyelőre nem reagáltak a nyilvánosságra került hajdani vádakra és gyanúsítgatásokra.