Egy 52 éves indiai nő az elmúlt három évben rendszeresen hányt, és bár orvosról orvosra járt, általában savlekötőt írtak csak fel neki, aztán útjára engedték. A meg nem nevezett asszonynak az volt a szerencséje, hogy egy olyan orvossal is összehozta a sors, aki mélyebbre ásott mint kollégái, és valóban kereste mi állhat a tünet hátterében - írja a Daily Mail.
A szakember felfedezte, hogy a mindennapi hányást az okozza, hogy egy akadály volt az emésztőrendszerében. A laparoszkópos vizsgálat során kiderült, hogy ez egy megkövesedett 4 hónapos magzat. Azonnal műtőbe tolták a nőt, és a kétórás operáció során november 23-án eltávolították belőle halottat.
A nő méhe, petefészke és petevezetékei teljesen egészségesek voltak. A már 5 éve nem menstruáló asszony nagyon hálás volt a szakembereknek, ugyanis 15 éve kínlódott. A nő ugyanis akkor ment abortuszra, miután családja úgy döntött, még egy gyermeket nem kívánnak felnevelni. Az anya nőgyógyásza akkor azt mondta, sikeres volt az abortusz, holott a gyermeket valójában nem is távolították el.
Az asszony a művi vetélése után folyamatosan hasi fájdalomra panaszkodott, de általában fájdalomcsillapítót írtak csak fel neki. Akkor váltottak savlekötőre, amikor már hányni kezdett.
Mi a kőmagzat?
Az elhalt magzatok rendszerint a vetélés során távoznak az anya testéből, vagy felszívódnak. Ritkább esetekben, ha a felszívódáshoz már túl nagyok, az elhalt magzatok lassan "megkövesednek". Az elmeszesedés (kalcium lerakódásáról van szó) a magzat bőre alatt kezdődik .
Ez folyamat megakadályozva a különféle fertőzések kialakulását, ami veszélyeztetné az anya egészségét. Ha nem lép fel valamilyen komplikáció a megkövesedett magzatot hordó nő lényegében normális életet élhet. (Teherbe persze nem eshet...). Fontos megjegyezni hogy az esetek többségében egy tünetmentes folyamatról van szó, és az kőmagzatot csak véletlenszerűen fedezik fel.
Kivizsgálás: röntgen Megoldásként a magzat sebészi eltávolítása jöhet szóba. Via orvostudomany.blog.hu
Képekért kattintson ide!